Przez wiele lat był ściśle związany z zespołem BUDKA SUFLERA! Nie żyje…

Jerzy Janiszewski był charyzmatycznym, uzdolnionym dziennikarzem muzycznym, którego bez wątpienia możemy nazwać ojcem chrzestnym zespołu Budka Suflera. Był managerem grupy i to za jego namową muzycy nagrali polską wersję utworu „Ain’t No Sunshine” z repertuaru Billa Withersa.

Jerzy Janiszewski wiele lat poświęcił na współpracę z Radiem Lublin. Niestety, zmarł wczoraj wieczorem. Miał 75 lat.

W dniu wczorajszym odszedł od nas redaktor Jerzy Janiszewski. […] W pierwszej dekadzie działalności Budki Suflera człowiek niezwykle ważny, członek Zespołu…
Jurku, zawsze będziemy o Tobie pamiętać… – poinformowano wczoraj na oficjalnym, Instagramowym profilu radia.

Janiszewski uważany był za wybitnego dziennikarza muzycznego, wyjątkowego prezentera oraz osobowość radiową. To właśnie on dostrzegł w Budce Suflera ogromny potencjał. Niedługo później został managerem zespołu i pomagał w realizacji tras koncertowych. Dziennikarską drogę rozpoczął w trakcie studiów w Akademickim Radiu Centrum w Lublinie. Następnie pracował w Polskim Radio Lublin. Był jednym z członków ekipy radiowej od 1967 do 2012 r.

Miałem okazję spędzić z Jerzym wiele czasu już poza pracą w zespole Budka Suflera, gdzie produkował różnego rodzaju zjawiskowe sytuacje. Idee pozostały. Zawsze uważałem, że studio w rozgłośni radia powinno nazywać się jego nazwiskiem i imieniem. Zawsze będę dumny z tego, że go znałem.- tak Jerzego Janiszewskiego wspomina dyrektor muzyczny Polskiego Radia Lublin.

Rodzinie i bliskim zmarłego składamy najszczersze kondolencje.

Źródło, zdjęcia: Wikipedia

Komentarze