Przygotujcie się na niespokojne popołudnie! Potężne i groźne burze niemal w całym kraju!

Dziś w pogodzie zapowiada się bardzo groźne i burzowe popołudnie. Według pracowników IMGW niemal w całej Polsce możemy spodziewać się gwałtownych burz z piorunami z towarzyszącymi im silnymi porywami wiatru i deszczem. Niewykluczone, że w niektórych rejonach kraju mogą pojawić się miejscowe podtopienia.

Zdaniem synoptyków czwartkowe popołudnie może być bardzo niebezpieczne. W pogodzie należy spodziewać się silnych burz, które mogą pojawić się w całym kraju. IMGW w wydanym komunikacie przestrzega również o bardzo mocnych porywach wiatru i intensywnych, a zarazem gwałtownych opadach deszczu i gdzieniegdzie gradu. Synoptycy prognozują, że będzie również ciepło, a temperatury będą oscylować w granicach od 22 do 28 stopni Celsjusza w południowych rejonach Polski. 

 

 

ZOBACZ:89-latka przeżyła koszmar we własnym domu! Przez cztery dni próbowała wydostać się z… wanny!

 

 

Komunikat i alerty wydane przez IMGW dotyczą niemal całej Polski prócz północnych krańców województwa zachodniopomorskiego. Wiatr w czasie burz może osiągać w porywach do 90 km/h. Należy pamiętać, że jeśli burza z towarzyszącymi jej silnymi wyładowaniami atmosferycznymi zastanie nas poza domem nie powinniśmy chować się pod drzewami, ponieważ silny wiatr może zerwać gałęzie i narazić nas na poważne niebezpieczeństwo. 

 

 

ZOBACZ TAKŻE:Kiedy była w ciąży PORAZIŁ JĄ PIORUN! Zobacz, jak wygląda JEJ DZIECKO!

 

 

źródła: fakt.pl, foto: pixabay.comKomentarze