Przysługuje ci rehabilitacja po COVID-19. Jak ją uzyskać?

Po przebyciu COVID-19 należy ci się rehabilitacja. Jak ją uzyskać?

Przygotowano już program kompleksowej rehabilitacji po COVID-19. Kuracja będzie trwała od 2 do 6 tygodni. Celem rehabilitacji jest zwiększenie wydolności oddechowej i krążeniowej pacjentów.

– Świadczenia rehabilitacji COVID-19 są realizowane na podstawie skierowania. Skierowanie wystawi pacjentowi lekarz ubezpieczenia zdrowotnego, po zakończeniu leczenia związanego z chorobą COVID-19 – podało Ministerstwo Zdrowia.

Zobacz także: GIGANTYCZNE zmiany w sprawie dowodów osobistych! Będą ODCISKI palców!

Gdzie uzyskamy rehabilitację? W punktach, które mają podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na realizowanie świadczeń rehabilitacji leczniczej.

Z rehabilitacji skorzystamy nawet do 12 miesięcy od zakończenia leczenia COVID-19. Przed skierowaniem nas na rehabilitację, lekarz wykona nam m.in. morfologię, OB i CRP.

W programie rehabilitacji znajdą się: kinezyterapia, opukiwanie i oklepywanie klatki piersiowej, inhalacja terenoterapia, balneoterapia i wiele innych zabiegów.

– Przez cały okres rehabilitacji pacjent jest pod opieką lekarską i pielęgniarską. Personel medyczny stałe kontroluje postępy w powrocie pacjenta do pełni sprawności po przebytej chorobie. O tym, czy pacjent dochodzi do pełni sił dzięki rehabilitacji, decyduje porównanie wyników badań i testów, które przeprowadza się na początku i na zakończenie leczenia – tłumaczą przedstawiciele MZ.

Za rehabilitację zapłaci Narodowy Fundusz Zdrowia.

Zobacz także: Są dodatkowe pieniądze na SZCZEPIENIA! Premier nie pozostawia złudzeń!

Fot. Pixabay

Źródło: Ministerstwo ZdrowiaKomentarze