Co przyspiesza opalenie? SZYBKI przepis na brązowe ciało!

Kiedyś nieskazitelna, blada wręcz porcelanowa, nie dotknięta słońcem cera, dziś brązowa opalenizna. A co zrobić, by szybko się opalić? 

 

Brązowa opalenizna nie tylko dodaje uroku, ale również sprawia, że nasze ciało optycznie wydaje się smuklejsze. Niebawem termometry w Polsce pokażą 30 stopni więc warto wykorzystać słoneczne dni i zyskać naturalną opaleniznę. Przedstawiamy 5 sprawdzonych sposobów na przyspieszenie opalania.

 

  1. Dostarczenie naturalnego beta-karotenu, który znajduje się w sokach marchewkowych i marchewkach. 
  2. Kosmetyki przyspieszające opalanie, działające na zasadzie zwiększenia produkcji melaniny, która odpowiada za ciemnienie skóry. 
  3. Opalanie nad wodą – która przyciąga i odbija światło słoneczne.
  4. Tabletki przyspieszające opalanie, zawierające witaminę A oraz beta-karoten, który pobudza produkcję pigmentu skóry i pozwala szybciej ją przyciemnić. 
  5. Stosowanie peelingu przed opalaniem – złuszczenie naskórka sprawi, że opalenizna nie tylko będzie trwalsza, ale również szybko się pojawi.

 

Pamiętajmy nie tylko o skutecznym opalaniu i pięknej opaleniźnie, ale również  o bezpieczeństwie, które zapewni nam stosowanie kremów z filtrem, nakrycia głowy, nawadnianie organizmu oraz przerwy podczas leżakowania na słońcu.

 

źródło: health

fot.: pixabay

kg

 Komentarze