Putin UŁASKAWIŁ kobietę. Nie zgadniecie co zrobiła.

Władimir Putin ułaskawił turystkę. Nie zgadniecie co zrobiła.

 

 

Strona rosyjska  nie będzie juz dłużej przetrzymywać w więzieniu turystki z Izraela. Przy kobiecie funkcjonariusze znaleźli niedozowolną substancję – marihuanę. Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin zdecydował się ułaskawić kobietę. Naamy Issachar wcześniej została skazana przez rosyjski sąd na karę 7,5 roku więzienia.

Ułaskawienie 26-latki stało się sprawą o randze międzynarodowej. Krótko przed obchodami 75. rocznicy wyzwolenia obozu w Auschwitz premier Benjamin Netanjahu we własnej osobie poruszył kwestię kobiety z Władimirem Putinem.
Według informacji The Times od Israel Putin miał jeden warunek. Prezydent Federacji Rosyjskiej zaproponował premierowi Izraela, że zwolni Naamę Issachar, jednak jeśli strona izraelska pozwoli ponownie kontrolować Rosjanom kościoł św. Aleksandra Newskiego w Jerozolimie.

 

 

 

Naama Issachar posiada obywatelstwo rosyjsko-izraelskie. Kobieta urodziła się w New Yersey w USA. W 2019 roku Naamę aresztowano na lotnisku w Moskwie. W jej plecaku znajdowało się 9,6 grama marihuany. Wobec tego kobiecie pozostawiono zarzut przemytu narkotyków.

Chciałbym podziękować prezydentowi Rosji Władimirowi Putinowi za okazanie współczucia i odpowiedź na prośbę Naamy o powrót do Izraela – cytował Naamę Ischaar  „The Algemeiner”.

fot. Facebook Naama Ischaar

Komentarze