Radio Maryja przekazało wiadomość o ŚMIERCI. „Mógł popełnić samobójstwo”.

Radio Maryja przekazało smutną wiadomość. Nie żyje znany Polak.

Wielu Polaków pogrążyło się w smutku i rozpaczy. Zmarł znany i ceniony w wielu środowiskach Polak. Radio Maryja opublikowało materiał wideo z ceremonii pogrzebowej. Wzięły w niej udział prawdziwe tłumy. W ostatnim pożegnaniu wziął udział także metropolita gdański, abp Sławoj Leszek Głódź.

13 sierpnia 2020 odbył się pogrzeb osoby znanej wielu Polakom. Odnosił on sukcesy, które wielokrotnie były obiektem zazdrości konkurencyjnych firm na rynku. Jego działania wyróżniały się na skalę europejską. Okoliczności śmierci są bardzo smutne. Dziś pożegnano…

Tłumy pojawiły się dziś w katedrze na gdańskiej Oliwie, aby pożegnać Piotra Soykę – założyciela i wieloletniego prezesa Stoczni Remontowej. Soyka był także członkiem Narodowej Rady Rozwoju. Przedsiębiorca odszedł  2 sierpnia w wieku 76 lat. Według informacji „Gazety Wyborczej”, mógł popełnić samobójstwo, strzelając do siebie z rewolweru – Soyka posiadał pozwolenie na broń.

– Zawsze był bardzo blisko pracowników, był dla nich wychowawcą i mentorem i przyjacielem. On po prostu ludzi kochał. Panie Piotrze, dzisiaj wielu Pańskich pracowników oddaje wszystko, żeby zatrzymać Pana, bo oni Pana potrzebują. To jest olbrzymia zapłata za jego poświęcenie w stosunku do współbraci – powiedział kpt. Żeglugi Wielkiej Zbigniew Sulatycki.

– Osobiście pamiętam go i odczytuje jako osobę silną, prawą, konsekwentną – wyciosany z jednego pnia – wszystko było w nim poukładane – powiedział abp Sławoj Leszek Głódź,Komentarze