Radosław MAJDAN OSTRO o ciąży ROZENEK i metodzie in-vitro. „Krew mnie ZALEWA….”

Radosław Majdan i Małgorzata Rozenek długo starali się o dziecko. Niedawno gruchnęła wieść, że Małgorzata jest wreszcie w upragnionej ciąży. To zazwyczaj ona bryluje w mediach, na ściankach i w serwisach plotkarskich, ale tym razem o jej ciąży wypowiedział się jej partner. 

Radosław Majdan odniósł się do rewelacji związanych z ciążą Małgorzaty Rozenek oraz wypowiedział się o samej metodzie in vitro, którą para stosowała kilkukrotnie. Do tej pory również ten sposób zapłodnienia zawodził, po kilku próbach jednak wreszcie się udało.

 

ZOBACZ TEŻ: 

 

Radosław Majdan odniósł się do kontrowersji, które temat in vitro wciąż wzbudza w dyskusji publicznej. Jak przyznał, zupełnie nie rozumie krytyki tej metody:

 

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego in vitro to temat tabu. Skoro medycyna tak się rozwinęła, to dlaczego ludzie, którzy nie mogą mieć dzieci, mają nie korzystać z tej metody? Przecież to są te same plemniki, ta sama komórka jajowa, jedynie metoda zapłodnienia jest trochę inna. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu przeszczep serca wydawał się czymś niemożliwym, a dzisiaj nikt się już temu nie dziwi. Dlaczego w ten sam sposób nie podchodzimy do in vitro? Powinniśmy się cieszyć z tego, że współczesna medycyna daje nam takie możliwości

 

Majdan przyznaje też, że spotkał wiele par, które ze względu na brak dofinansowania metody in vitro są w stanie np. sprzedać część majątku, czy zapożyczyć się, żeby urodziło im się upragnione dziecko.

 

Były bramkarz Reprezentacji Polski ostro skomentował też tych, którzy lekceważą, bądź krytykują osoby stosujące in vitro:

 

 Gdy słyszę, że ktoś mówi o „dzieciach z probówki”, to krew mnie zalewa. Nawet nie mam ochoty tego komentować, bo musiałbym użyć wielu wulgaryzmów. To świadczy o zamknięciu, niewyedukowaniu i zaściankowości osób, które powtarzają takie słowa. Cieszę się, że Małgosia tak bardzo zaangażowała się w ten temat. Ona robi wiele, by ten temat przestał być tabu w naszym kraju

 

A Wy co myślicie o tej metodzie i o jej dostępności w Polsce?Komentarze