Rafał Trzaskowski zdecydował! Chodzi o wybory prezydenckie.

Kampania prezydencka w Polsce zbliża się wielkimi krokami. Pojawiają się coraz to nowsze nazwiska kandydatów, którzy chcą się ubiegać o fotel prezydenta RP. Oczy dziennikarzy są zwrócone w stronę największej partii opozycyjnej – Platformy Obywatelskiej. Pojawiają się dwa nazwiska: Kidawa-Błońska i Rafał Trzaskowski.

 

 

Rafał Trzaskowski to polityk Platformy Obywatelskiej. Ma 47 lat i jest doktorem nauk humanistycznych. W latach 2013-2014 był ministrem administracji i cyfryzacji. Od ubiegłego roku jest prezydentem miasta stołecznego Warszawa.

 

 

Jednak decyzja, jaką podjął Trzaskowski w wyścigu o fotel prezydencki zaszokowała wielu. Ogłosił, że nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich w 2020 r. Gospodarz Warszawy wykluczył ubieganie się o partyjną nominację na antenie TVN24. Jego zdaniem, staranie się o prezydenturę byłoby z jego strony nieodpowiedzialne wobec wyborców, którzy powierzyli mu rządzenie Warszawą.  Jednocześnie wskazał, że to wicemarszałek Sejmu IX kadencji – Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) jest najodpowiedniejszą kandydatką na najwyższy urząd w Polsce. Mówił:

 

Przy moim starcie w wyborach pojawia się groźba ustanowienia przez PiS komisarza w Warszawie. Nie mógłbym tego zrobić mojemu ukochanemu miastu. (…) Małgorzata Kidawa-Błońska ma ogromne doświadczenie, ale i klasę. Przede wszystkim jest osobą koncyliacyjną Takich potrzebują teraz Polacy – powiedział na antenie TVN 24 prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

 

ZOBACZ: Hołownia najpierw chciał zostać księdzem – a dziś już PREZYDENTEM!

 

Przypomnijmy co wiadomo na tę chwilę odnośnie wyborów prezydenckich. Wiadomo, że urzędujący na tym stanowisku Andrzej Duda będzie ubiegał się o reelekcję. Oraz, że Kosiniak-Kamysz będzie kandydatem PSL. Donald Tusk zapowiedział, że nie podejmie rękawic. Nie wiadomo co jeszcze na to Lewica. Czy będzie to Adrian Zandberg, Robert Biedroń, a może Włodzimierz Czarzasty. Z kolei w Konfederacji trwają prawybory. Mówi się tu o Januszu Korwin-Mikkem, Krzysztofie Bosaku, Grzegorzu Braunie i Konradzie Berkowiczu. A „kandydatem obywatelskim” ma być dziennikarz i publicysta katolicki Szymon Hołownia. Na oficjalne stanowiska trzeba jednak trochę poczekać. Na pewno nazwiska wszystkich kandydatów poznamy dopiero po Nowym Roku.

 

Źródło: TVN 24 oraz WP.Komentarze