Ratownik medyczny ZNIESMACZONY zachowaniem pacjentów! „Co się z wami dzieje?”

Ratownik medyczny zwraca uwagę na zjawisko, z jakim się zetknął w dobie koronawirusa. Apeluje o zmianę zachowania.

Piotr Chudy jest ratownikiem medycznym od ponad 20 lat. Pracuje w szpitalu w Rawiczu i w obecnych czasach razem z pozostałym personelem medycznym walczy o zdrowie pacjentów w starciu z koronawirusem.

 

Zetknął się jednak w ostatnim czasie z agresją, wulgarnością i brakiem szacunku wobec swojej osoby i innych osób z wykształceniem medycznym.

 

Walczymy nie tylko z koronawirusem. My, personel medyczny, walczymy też teraz o nasz byt i szacunek. Nie ma już szacunku. Tylko jad, jad i jeszcze raz jad.  Z całej Polski napływają doniesienia o pielęgniarkach, ratownikach, lekarzach, którzy stykają się z agresją, głównie słowną. Z brakiem szacunku

 

– -stwierdza Piotr Chudy.

 

CZYTAJ TAKŻE: Gwiazda TVN zaprojektowała MASECZKI ŚLUBNE! Ich wygląd OBURZYŁ internautów! (FOTO)

 

Ratownik medyczny opowiedział o sytuacjach, kiedy on lub jego żona pielęgniarka doświadczyli agresji słownej w supermarkecie. Inni klienci kazali im „wypier*alać do szpitala”

 

 Nikt nie musi nam bić braw, wystarczą proste gesty, „dziękuję”, pomachanie ręką. I nie traktowanie nas jak osób trędowatych. Naprawdę dużo nie trzeba. Odrobina człowieczeństwa wystarczy. My chcemy po prostu czuć się bezpiecznie

 

– podsumował Piotr Chudy.

 

CZYTAJ TAKŻE: Naukowcy zastosowali eksperymentalną TERAPIĘ na koronawirusa! Skutki są wręcz…

 

 

 

Źródło: wp.pl / foto Facebook.com Piotr ChudyKomentarze