Reaktywacja kampanii środowisk pro-life. Chcą zakazać ABORCJI

Fundacja „Życie i Rodzina” rozpoczęła akcję, która zachęca obywateli do dzwonienia do posłów. Chodzi o zakaz aborcji eugenicznej.

 

„Zadzwoń do posła” to kampania organizowana przez fundację „Życie i Rodzina”, której przewodniczy Kaja Godek. Ma ona na celu zmobilizowanie osób przeciwnych aborcji do bezpośredniego kontaktu z politykami, aby „natychmiast” uchwalili nowy projekt ustawy.

 

Projekt ten dotyczy zakazu aborcji eugenicznej. Fundacja nazywa aborcję „zabijaniem niewinnych dzieci” i namawia zwolenników tego poglądu do dzwonienia do wybranych polityków. Na specjalnej stronie internetowej dedykowanej akcji, znajduje się cała lista nazwisk, wraz z okręgiem wyborczym danego parlamentarzysty i numerem telefonu.

 

Będziemy polecać tę stronę wszystkim, którzy chcą pomóc w walce z aborcją. Czytanie projektu #ZatrzymajAborcję zbliża się wielkimi krokami – zostały już tylko 2 posiedzenia, na których może być czytany: 25 marca i 16 kwietnia 2020. Bo w maju mija ustawowy termin na to, żeby Sejm zajął się tym projektem.
– mówi Kaja Godek, pełnomocnik inicjatywy.

 

Akcja wystartowała na miesiąc przed planowanym pierwszym czytaniem projektu. Czy dzwonienie do polityków przyniesie oczekiwany skutek? Czy jest to odpowiednie narzędzie nacisku na parlamentarzystów? Zapewne niedługo się o tym przekonamy.

 

ZOBACZ: Wyjechali za chlebem do Niemiec. Zostali NIEWOLNIKAMI

 

Kaja Godek jest znaną polską działaczką pro-life i jedną z inicjatorek projektu „Stop aborcji”. Jej fundacja – „Życie i Rodzina” regularnie organizuje akcje sprzeciwiające się aborcji. W 2016 roku z inicjatywy m.in. Pani Godek do sejmu wpłynął projekt, który zakładał całkowity zakaz aborcji. Stał się on bezpośrednim powodem organizacji w Polsce Czarnego Protestu, który sprawił, że projekt upadł, a Kaja Godek poniosła polityczną klęskę.

Komentarze