Rewolucja w Coca-Coli! NIE UWIERZYSZ, z czego zrobią butelki!

Będzie prawdziwa rewolucja w Coca-Coli! Czy znikną tradycyjne butelki?

Firma chce wprowadzić na rynek butelki… papierowe! Jak to możliwe? Czy to będzie wytrzymały produkt?

– Testy butelki papierowej koncernu Coca-Cola to część długoterminowej strategii całkowitej eliminacji plastiku z opakowań swoich napojów. Jej prototyp jest wykonany przez duńską firmę z bardzo mocnej papierowej skorupy, która wciąż zawiera cienką plastikową wkładkę – podało stowarzyszenie Program Czysta Polska.

Chodzi o wyprodukowanie butelki, która nadaje się do recyklingu i nie zaśmieca środowiska. Musi też zabezpieczyć produkt przed utratą gazu. Dla Coca-Coli butelki wyprodukuje firma Paper Bottle Company, czyli Paboco.

Zobacz także: DRAMAT Karoliny Szostak! Wszystko przez pandemię!

Papier musi dać się formować, żeby tworzyć rożne kształty i rozmiary. Już tego lata na Węgrzech będzie testowana ta nowa butelka. Będzie w niej sprzedawany napój owocowy – Adez.

Fot. Pixabay

Co na to internauci?

Ostatnio też o tym wstawiłem post. Wreszcie innowacje 😍

Ale czy to nie oznacza wycinania lasów?

Mam pytanie, czemu nie można wrócić do szklanych butelek coca-coli? Moim pomysłem jest przywrócenie szklanych butelek, które po wypiciu można oddać do sklepu gdzie stamtąd przewozili by do fabryki. Fabryce, takiej butelce daliby nowe życie napełniając ją napojem. Tak jak kiedyś było z mlekiem.

Nie lepiej używać szklanych?

A te papierowe butelki to z recyklingu czy lasów, które masowo wszyscy wycinają? 😢 jeśli nie przestaną wycinać roślin to się w końcu ugotujemy wszyscy i tak😢

Zobacz także: Andrzej Piaseczny wreszcie się PRZYZNAŁ! To naprawdę SZCZERE wyznanie!

Fot. Pixabay

Źródło: Program Czysta PolskaKomentarze