REWOLUCJA w Polsacie! Wszyscy wstrzymali oddech!

W Polsacie będzie wielka rewolucja! Wszyscy wstrzymali oddech. O co chodzi?

Polsat kupił nowy wóz transmisyjny, który wykorzysta technologie IP do produkcji i przesyłu sygnału w jakości 4K. Wóz dostarczy Sony we współpracy z 4Vision i Autokontener.

– Telewizja Polsat rozpoczyna proces transformacji swojej obecnej floty wozów transmisyjnych, której celem jest rozwój systemów produkcyjnych w stronę technologii IP – powiedział Andrzej Szymański, dyrektor pionu techniki Polsatu.

Zobacz także: Zmiany w sprawie lekcji RELIGII? Szykuje się REWOLUCJA?!

Co to oznacza? Widzowie dostaną sygnał w jeszcze lepszej jakości. Polsat będzie nagrywał w tzw. jakości 4K, czyli 4 razy lepszej niż obecnie.

– Będziemy produkować sygnał w jakości Ultra HD, który niesie 4-krotnie więcej informacji niż standardowy obraz HD, dzięki czemu widz będzie w stanie dostrzec znacznie więcej szczegółów. Dodatkowo, technika HDR – High Dynamic Range – zapewni jeszcze żywsze kolory i bardziej naturalny obraz. Dla naszych widzów będzie to oznaczało nową, jeszcze lepszą jakość oglądania naszych programów – dodał.

Wóz będzie pracował w technologii IP, więc będzie możliwe odejście od tzw. dosyłu satelitarnego, który często jest podatny na zmieniające się warunki atmosferyczne, np. burze.

– To istotny krok w przyszłość dla Telewizji Polsat, byliśmy liderem we wdrażaniu technologii HD, teraz czas na kolejną zmianę – wkraczamy w świat do niedawna jeszcze futurystycznych technologii w obszarze realizacji kontentu. Jestem dumny, że nasz wóz zaprojektowany przez Sony będzie wykonany w najnowocześniejszej na świecie technologii. Wszystko to robimy z myślą o widzach, aby zapewnić im najlepszą z możliwych jakość realizacji naszych programów, które już dzisiaj mogą odbierać na wiele różnych sposobów – stwierdził Adam Nowe z zarządu Polsatu.

Zobacz także: TA grupa TEŻ zostanie zaszczepiona! Jest decyzja!

Wóz zostanie oddany do użytku jeszcze w tym roku.

Fot. Polsat

Źródło: PolsatKomentarze