Biedroń idzie na WOJNĘ z alimenciarzami. W komentarzach burza!

Tak zwani alimenciarze to dłużnicy alimentacyjni, czyli osoby, które nie płacą alimentów na dzieci. Robert Biedroń postanowił zając się tą sprawą.

Jak podaje Infor, alimenty z funduszu alimentacyjnego otrzymują dzieci 290 tysięcy alimenciarzy:

 

W Polsce w pierwszym kwartale 2022 r. było ponad 290 tys. dłużników alimentacyjnych, za których obowiązek alimentacyjny przejęło państwo – wynika z danych ERIF Biura Informacji Gospodarczej. Średnio każdy z nich zalega około 44,3 tys. zł, co oznacza, że niemalże 12,9 mld zł wynosi wartość zobowiązań alimentacyjnych*

 

Warto jednak zauważyć, że świadczenie z funduszu alimentacyjnego jest przyznawane tylko osobom o bardzo niskich dochodach. Tym samym realna ilość dłużników alimentacyjnych jest z pewnością wyższa.

 

Co na to Robert Biedroń?

 

Nie płacenie alimentów to okradanie własnego dziecka

– stwierdził.

 

I zaproponował rozwiązanie, które miałoby pomóc w sciąganiu alimentów z dłużników.

 

https://www.instagram.com/robertbiedron/

 

Alimenciarze (94% to ojcowie) winni są własnym dzieciom niemal 13 miliardów złotych

 

My jako Lewica chcemy, by alimenty były płacone jak podatki. Kiedy ich nie płacisz przychodzi fiskus i po prostu je z Ciebie ściąga. To propozycja Lewicy. Co Wy na to?

 

W większości internauci, a może raczej internautki potwierdziły, że trzeba się wziąć za dłużników alimentacyjnych. Stwierdzono jednak, że rozwiązanie proponowane przez Biedronia ma poważne luki. A to dlatego, że ojcowie, którzy nie płacą alimentów wiedzą, jak tego uniknąć – formalnie nie mają żadnego majątku i formalnie nie pracują.

 

„Ojciec” moich synów nie płaci alimentów od 7 lat. Sprawy w sądzie nie przynoszą ŻADNYCH efektów, bo on po prostu czuje się bezkarny. Najpierw „bidulek” dostał prace społeczne, 20 godz w miesiącu, które odbębnił ale dzieci nie zobaczyły gorsza, bo przecież są bezpłatne. Dwa wyroki pozbawienia wolności, też niczego nie dają, bo znowu żeby za bardzo nie ukrzywdzić „biednego ojca” założyli mu opaskę. I dalej chodzi na wolności, a dzieci utrzymuję sama. Mało tego, są sędziny, które potrafią powiedzieć, że dobrze wyglądam, więc brak alimentów ojca nie wpływa na niezaspokojenie podstawowych potrzeb dzieci. Kurtyna. Witamy q Polsce

 

Nie wiem czy to się sprawdzi, większość alimenciarzy, o których słyszałam nie płaci podatków, pracują na czarno, by nikt im nie mógł udowodnić dochodów i komornik nie mógł ściągnąć długów 🤷‍♀️

 

To nic nie da niestety, bo alimenciarze najczęściej pracują na czarno i nic nie mają. Alimenty wypłacane z FA bez kryterium dochodowego, w pełnej wysokości i wraz z odsetkami ściągane przez państwo, a jak nie ma z czego to bezwzględne więzienie wraz z pracami społecznymi.

 

Wygląda więc na to, że pomysł Lewicy sobie, a realia życia w Polsce sobie.

 

>>>ZWYMIOTOWAŁA, gdy usłyszała wieści. Edyta HERBUŚ straciła setki TYSIĘCY złotych!

 

 

*cyt. infor.pl

Komentarze