Robert Lewandowski otrzyma nagrodę dla najlepszego piłkarza na świecie? Konkurencja jest mocna.

Po tym jak w 2020 France Football odwołało wręczenie złotej piłki, wielu fanów Roberta Lewandowskiego było załamanych. Po świetnym sezonie i zwycięstwie w lidze mistrzów był on murowanym faworytem tego plebiscytu. Okazuje się jednak, że nie wszystko stracone.

Robert Lewandowski znalazł się w gronie 11 najlepszych piłkarzy świata, którzy powalczą o nagrodę The Best FIFA 2020. Jest to konkurs organizowany od 2016 przez FIFE. Jeśli Robertowi Lewandowskiemu uda się wygrać, będzie to wielki sukces i pocieszenie dla fanów po odwołaniu konkursu na złotą piłkę.

instagram: rl9

Jednak przed piłkarzem Bayernu Monachium stoi duże wyzwanie. Oprócz niego nominację otrzymało także 10 innych znakomitych piłkarz. Dostali się tam tylko najlepsi na świecie. Znajdziemy tam takie nazwiska jak: Kevin De Bruyne Mohamed Salah, Thiago Alcantara, Virgil Van Dijk, Sadio Mane, Sergio Ramos, Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Neymar i Kylian Mbappe.

Rozstrzygnięcie poznamy już 17 grudnia, a 11 grudnia zostaną podane finałowe trójki.

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus: rób TO w nocy, a zmniejszysz ryzyko zachorowania nawet o 50 procent!

Oprócz konkursu głównego, w którym udział weźmie Robert Lewandowski, odbędą się także inne. Zostanie wybrana między innymi najlepsza piłkarka roku. Nominacje otrzymały: Lucy Bronze, Delphine Cascarino, Caroline Graham Hansen, Penille Harder, Jennifer Hermoso, Ji So-yun, Sam Kerr, Saki Kumagai, Dzsenifer Marozsan, Vivianne Miedema i Wendie Renard.

Nagrody zostaną przyznane także najlepszemu trenerowi roku w piłce nożnej i kobiecej. Na wyróżnienie mogą liczyć również bramkarze i bramkarki. Zostanie także wyłoniony strzelec najpiękniejszej bramki.

Źródło: sport.radiozet.plKomentarze