W co Robert Lewandowski bawi się z Klarą Lewandowską? Rady na czas epidemii.

Ania Lewandowska zamieściła na blogu artykuł, w którym zdradza jakim tatą jest Robert Lewandowski.

Opisała między innymi, w co Robert bawi się z małą Klarą. Te zabawy mogą stanowić propozycje dla każdego z nas – szczególnie, gdy teraz musimy przebywać w domu.

Zdrowo i aktywnie

Lewandowscy starają się przede wszystkim nauczyć Klarę zdrowych nawyków:

„My dużą uwagę przywiązujemy do zdrowego trybu życia, do aktywności fizycznej i racjonalnego sposobu odżywiania się. Jak? Klara podgląda nas podczas treningów i później sama je wykonuje. Rozpiera nas duma, gdy widzimy jak nasze dziecko zaczyna powtarzać za nami różne ćwiczenia i chce uczestniczyć w treningach.”

Zacięcie sportowe Klarci można było zobaczyć choćby na obozie organizowanym przez Annę, czy na treningach domowych>>>TUTAJ

Poczytaj mi Tato

Podobno Robert jest także wspaniałym lektorem i chętnie czyta córeczce książki:

” świetnie sprawdza się u nas, to wspólne czytanie książeczek. Robert czyta Klarze i wczuwa się w bohaterów bajek. Intonuje fragmenty tekstów, naśladuje dźwięki, od buchania lokomotywy po naśladowanie odgłosów jakie wydają zwierzątka. Klara to uwielbia. W ten sposób dzieci zapamiętują bajki i później same próbują nas naśladować, ćwicząc przy tym wymowę. Dzieci uczą się mimowolnie interpretacji, rozpoznawania emocji, a także lepiej przyswajają i zapamiętują dźwięki. To genialny sposób nauki poprzez zabawę.”

W co się bawić z dzieckiem w domu?

Teraz, w czasie różnych obostrzeń, wszyscy siedzimy w domach. Także na ten problem Lewandowscy mają swoje sposoby:

„Oto kilka sprawdzonych pomysłów, które jednocześnie są wspomnieniem z naszego dzieciństwa!

 • Sport – domowy boot camp dla najmłodszych. Nauka podstawowych ćwiczeń: przysiady, raczek, burpees, jump, pajacyki, zabawy sensoryczne.

 • Tor przeszkód, który można stworzyć z woreczków, które mają w środku kasze, zioła, ryż itp. Lubimy także te od I Love Grain.

 • Lepienie z masy solnej: szklanka mąki, szklanka soli, 1/2 szklanki wody i do dzieła! Czasami robimy niezłe zoo.

 • Robienie domowych eksperymentów: np. dmuchanie balonika z sodą oczyszczoną. Potrzebujemy: butelkę wody, ocet, sodę oczyszczoną i balon. Wlewamy do butelki szklankę octu, 2 łyżeczki sody wkładamy do balonu, powoli zakładamy balonik na szyjkę. I obserwujemy efekty.

 • Piasek kinetyczny.

 • Nauka piosenek po angielsku.

 • Zabawa w kolory.

 • Zimno – ciepło.

 • Berek, tak po całym mieszkaniu!

 • Wspólne porządki – odkurzanie, mycie podłóg, ścieranie kurzy. Wasze dzieci też to lubią?

 • Gotowanie! Między innymi także robienie domowej oranżady lub lemoniady: woda gazowana plus naturalny barwnik na przykład sok z malin, odrobinę słodu i gotowe. Dzieci mogą opisać przy tym efekt i smak.”

>>>Robert LEWANDOWSKI ma PROBLEMY! Padł ofiarą…

 

 

fot. https://www.instagram.com/babybyann/

źródło: http://blog.babybyann.com

 

 

Komentarze