Robertowi Lewandowskiemu ktoś GROZIŁ ŚMIERCIĄ! Policja go szuka!

Robert Lewandowski i dwóch piłkarzu Bayernu Monachium otrzymało pogróżki. Sportowcom grożono śmiercią w liście, który trafił w ręce niemieckich służb.

Lewandowski zagrożony

Dziennik Bild informuje, że grożono Robertowi Lewandowskiemu oraz dwóm zawodnikom Bayernu Monachium. W zeszłym miesiącu do komisariatu policji w Hamburgu miał trafić list, który nie został podpisany. Autor tego bulwersującego listu napisał, że chce zabić Roberta Lewandowskiego i dwóch piłkarzy.

Stan najwyższej gotowości

W styczniu policjanci w Hamburgu zostali postawieni w stan najwyższej gotowości. Wszystko przez list, który trafił do placówki Davidwache za pośrednictwem pracownika klubu FC St. Pauli. W liście można było przeczytać pogróżki do trzech piłkarzy:  Roberta Lewandowskiego, Manuela Neuera i Serge’a Gnabry’ego. Funkcjonariusze z posterunku Davidwache sprawę pogróżek potraktowali niezwykle poważnie. Do wsparcia wezwali też Państwową Policję Kryminalną w Hamburgu. List z pogróżkami jest badany pod kątem śladów DNA i odcisków palców.

Działania służb

O sprawie pogróżek została również poinformowana Niemiecka Federacja Piłkarska. Okazuje się, że podobne groźby zostały skierowane też do sędziów piłkarskich. Trwają prace policji, która sprawdza czy podobne groźby były kierowane też do piłkarzy lub sędziów z innych krajów związkowych. Rzecznik policji Florian Abbenseth powiedział:

Prowadzimy śledztwo pod zarzutem gróźb i zakłócania spokoju publicznego poprzez grożenie popełnieniem przestępstwa. Sprawdzamy co się dzieje w tle.

Bawarski klub jak na razie milczy i nie komentuje sprawy listu z pogróżkami.

Źródło: Bild

Zdjęcie: Facebook/ Robert LewandowskiKomentarze