Robi się nieprzyjemnie. Korea grozi USA

Korea Północna oskarża USA o eskalację napięć na Półwyspie Koreańskim i grozi, że uderzy w znajdujące się w regionie, atomowy okręt podwodny oraz lotniskowiec marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych – informuje „The Independent”, powołując się na portal Urminzokkiri.

 

Urminzokkiri to północnokoreański portal, który zamieszcza oficjalne stanowisko władz w Pjongjangu. Na stronie czytamy:

 

„Uderzeniem zniszczymy amerykańskie jednostki tak, że staną się tylko podwodnym duchem, który nigdy więcej nie wypłynie na powierzchnię. Spełni się ich żałosne przeznaczenie. Jeśli ich atomowy okręt podwodny choć drgnie, zostanie zmiażdżony”.

 

Decyzją prezydenta USA, w pobliżu Półwyspu Koreańskiego ulokowano lotniskowiec USS Carl Vinson. Kilka dni temu do południowokoreańskiego portu Busan zawinął jeszcze atomowy okręt podwodny USS Michigan, przenoszący pociski manewrujące.

 

Rząd w Seulu potwierdził w niedzielę, że na Morzu Japońskim trwają ćwiczenia południowokoreańskiej marynarki wojennej z Amerykanami. Sytuacja na Półwyspie Koreańskim jest wyjątkowo napięta z powodu sygnałów, że Korea Północna może przeprowadzić szóstą próbę nuklearną oraz z powodu ostrzeżeń amerykańskiej administracji, która nie wykluczyła użycia siły, by powstrzymać ambicje atomowe Pjongjangu.

 

Źródło: onet.pl
kdKomentarze