Robiła to w kosmosie i myślała, że nikt się nie dowie! Po wylądowaniu na ziemię czekają ją spore problemy!

Robiła to w kosmosie i myślała, że nikt się nie dowie! Po wylądowaniu na ziemię czekają ją spore problemy!

Zaskakującą sprawę bada NASA, która została poinformowana o pierwszej w historii możliwości złamania prawa w kosmosie! Chodzi o przypadek kosmonautki Anny McClain, która będąc uczestniczką wyprawy ma Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS) dopuściła się dużego nadużycia. Kobieta miała włamać się na konto swojej partnerki, z którą jest w trakcie rozwodu.Teraz okazuje się, że po powrocie na ziemię mogą spotkać ją spore problemy.

Sprawa zyskała ogromny rozdźwięk w międzynarodowych mediach, ponieważ jest to pierwszy przypadek w historii, w którym NASA wszczęła śledztwo przeciwko swojemu pracownikowi. Kosmonautka Anna McClain swoim postępowaniem w kosmosie ściągnęła na siebie spore problemy. Kobieta złamała prawo włamując się na konto swojej partnerki, po powrocie na ziemię będzie musiała się gęsto tłumaczyć.

 

 

 

Sama McClain nie widzi nic złego w swoim postępowaniu. Kosmonautka wyjaśniła, że chciała tylko sprawdzić czy na koncie kobiety znajdują się odpowiednie środki potrzebne do opłacenia rachunków i odpowiedniej opieki nad dzieckiem, które wspólnie wychowywały. Jej słowa nie przekonały byłej partnerki, Summer Worden, która złożyła skargę do NASA. Jeżeli organizacja potwierdzi, że ich pracownica złamała prawo kosmonautka będzie sądzona wedle przepisów obowiązujących w USA.

 

 

 

źródła: fakt, foto pixabay.comKomentarze