Robisz tak z kawą? To spory błąd. Chodzi o zdrowie.

Niemal każdy z nas robi to z kawą. To spory błąd.

Prosty trik stosuje coraz więcej kobiet. Pijesz poranną kawę? Nie pozbywaj się fusów. Warto dodać je do szamponu. Dobroczynne właściwości kawy są powszechnie znane. Zapobiega ona cukrzycy a także wspiera działanie wątroby. Znajdziemy ją także w składzie wielu kosmetyków. Jednakże niewielu z nas zdaje sobie sprawę, że kawa ma bardzo pozytywny wpływ na włosy.

Trycholodzy nie mają wątpliwości – zdrowe włosy nie istnieją bez zdrowej skóry głowy. Z tego powodu warto do codziennej pielęgnacji włączyć peeling. Tego typu zabieg oczyszcza i detoksykuje skórę a ponadto poprawia jej ukrwienie. To z kolei wpływa na szybszy porost włosów, wzmacnia cebulki a także zapobiega ich wypadaniu.

Kawowy peeling włosów jest prawdziwym hitem wśród osób dbających o skórę głowy. Jak go przygotować. Wystarczy dwie łyżki fusów zmieszać z delikatnym szamponem. Tak przygotowaną substancję wmasowujemy w skórę głowy. Następnie należy dwukrotnie spłukać głowę. Kolejno warto nałożyć odżywkę lub maskę. Oczyszczona skóra głowy znacznie lepiej je przyswoi. Po zastosowaniu peelingu szybko można zauważyć różnicę – włosy staną się lśniące oraz lekko uniesione i nasady. Peeling należy spróbować raz w tygodniu by nie podrażnić skalpu.Komentarze