Robisz TO przez 40 DNI swojego życia, choć jest to bardzo DENERWUJĄCE!

Powinniśmy ograniczać czynności, które są dla nas denerwujące, bo po co się męczyć?

Więc jak to jest możliwe, ze przez 40 dni swojego życia robimy coś, co jest bardzo denerwujące?

 

Paczka i niespodzianka?

Lubimy otrzymywać prezenty. Także paczki kojarzą się z czymś pozytywnym i sympatycznym. Nawet opakowania zwykłych produktów niosą pozytywny wydźwięk, bo skrywają coś, czego właśnie potrzebujemy.

Jednak – co zaskakujące – według badań firmy DS Smith to właśnie otwieranie opakowań jest jedną z czynności, która denerwuje i frustrujące!

Czytaj też: Kupujesz MAK w PUSZCE? Zobacz, która MASA MAKOWA jest najlepsza?

 

Walka z pudełkiem

85% Polaków jest sfrustrowanych problemami z otwieraniem opakowań, 79% ta czynność jest powodem zdenerwowania. Na czarnej liście opakowań są przesyłki zakupów zamówionych przez internet. Takie sklepy tak bardzo chcą zabezpieczyć zawartość, że finalnie otworzenie paczki staje się problemem. W efekcie 27,9% nie robi zakupów przez internet!

 

Rany kłute

Wiele opakowań sprawia nam trudność. Bo kto nigdy nie „walczył” ze zbyt mocno zakręconą nakrętką, korkiem, który wpada do butelki z winem, puszką, gdy nie mamy otwieracza itp. Przesyłki otrzymywane pocztą są tak zapakowane, że musimy do nich używać konkretnych narzędzi: nożyczki (57,5% respondentów),  śrubokręt (25,35%). Wiele osób dostrzega użycie zbyt dużej ilości taśmy klejącej (29,8%). W efekcie takiej „walki” z opakowaniem aż 64,4% zraniło się podczas otwierania opakowania!

 

40 dni życia

Wydaje się zatem że przez 40 dni naszego życia robimy coś bardzo denerwującego i frustrującego. Jak sposobie poradzić z tym problemem?

  • na zakupy zabierajmy własne torby i siatki
  • kupujmy produkty na wagę, szczególnie u lokalnych dostawców
  • unikajmy owoców, warzyw pakowanych na tackach
  • kupujmy produkty w większych opakowaniach
  • w miarę możliwości nie kupujmy przez internet lub wybierajmy sprawdzonych dostawców

 

fot. pixabay

Komentarze