Robisz TO SWOJEMU DZIECKU? Możesz pójść za to do więzienia!

Robisz TO SWOJEMU DZIECKU? Możesz pójść za to do więzienia!

„Nie bij, nie poniżaj, nie strasz, nie krzycz, nie lekceważ, pocałuj, przytul, pochwal, posłuchaj, pociesz”- tak brzmią słowa Janusza Korczaka, który został przez wszystkich zapamiętany jako wybitny pedagog i przyjaciel najmłodszych.

Statystyki mogą przerażać. Około 80 proc. Polaków doświadczyło w dzieciństwie przemocy. Mimo to, około 60 procent Polaków nie ma nic przeciwko dawaniu dziecku klapsa… 33 proc. Polaków twierdzi, że bicie nigdy nikomu nie zaszkodziło.

Nawet „niewinny klaps” może być powodem przerażających skutków. Oto następstwa wynikające z przemocy wobec najmłodszych:

-Bicie dziecka daje mu poczucie, że to jedyny słuszny argument, aby wybrnąć z trudnej sytuacji. Dziecko w przyszłości może z ofiary stać się katem swojej rodziny. Stosować przemoc fizyczną zarówno wobec partnera, jak i dzieci.

-Bicie dziecka może wywołać nieodwracalne uszkodzenia w mózgu, może pojawić się nerwica, jąkanie, tiki, moczenie się w nocy, koszmary.

-Bite dziecko może w przyszłości borykać się z silną depresją, poczuciem niestabilności emocjonalnej, niskim poczuciem własnej wartości.

-Każde uderzenie w kręgosłup u tak małego organizmu powoduje niebezpieczne wstrząsy, które mogą zaburzyć rozwój fizyczny dziecka.

Źródło: Poradnik Zdrowie

 

Zdjęcie: Pixabay

 

Zobacz też:[WIDEO] Zdecydowała się na wykonanie tatuażu na czole. CZY ZA TAKIE PIENIĄDZE TEŻ BYŚCIE SIĘ ZDECYDOWALI?!

 Komentarze