RODZICE! ZMIANA W PRZEDSZKOLACH JUŻ OD WRZEŚNIA! Gdzie i co się zmieni?

Od września rodzice nie będą płacić za pobyt dziecka w warszawskich przedszkolach – poinformował w piątek stołeczny ratusz. Jak oceniono, z tego rozwiązania skorzysta ok. 46 tys. dzieci, a dzięki likwidacji opłat rodzice będą mogli w domowym budżecie zaoszczędzić nawet 1 tys. zł rocznie.

Od 2013 r. opłata za pobyt dziecka w przedszkolu wynosiła 1 zł za każdą godzinę przebywania dziecka w placówce powyżej sześciu godzin. Od września rodzice będą płacić jedynie za posiłki.

 

„To kolejne działanie na rzecz warszawskich rodzin. Po wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji dla uczniów i po warszawskim bonie żłobkowym, tym razem wsparcie dotyczy rodzin, których dzieci chodzą do naszych przedszkoli” – podkreśliła na piątkowym briefingu prasowym prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

 

„To jest pomoc młodym małżeństwom, żeby jak najwięcej oszczędzili. Tysiąc zł rocznie to może nie jest fortuna, ale za to można coś dzieciom kupić, można wydać na wakacje” – dodała prezydent stolicy.

 

Ratusz zwraca uwagę, że od 2007 r. zbudowanych zostało 27 przedszkoli, a ok. 200 placówek zostało zmodernizowanych lub wyremontowanych. Na ten cel wydano ponad 650 mln zł. Co roku na utrzymanie przedszkoli publicznych i niepublicznych Warszawa przeznacza około 700 mln zł.

Źródło PAP

MMKomentarze