Rodzina królewska w żałobie. W wieku 86-lat zmarła na koronawirusa…

Rodzina królewska w żałobie. 86-letnia księżniczka zmarła na koronawirusa. Niestety, jej organizm nie był w stanie wygrać walki z chorobą.

Rodzina królewska wspiera się w tym trudnym czasie. 86-letnia księżniczka zmarła w wyniku choroby COVID-19 wywołanej przez koronawirus SARS-COV-2.

 

ZOBACZ TAKŻE: Krzysztof Jackowski miał wizję dot. WYBORÓW! Wie kiedy i w jakiej formie się odbędą!

Nie żyje kuzynka króla Hiszpanii, Filipa VI. Chodzi o 86-letnią Marię Teresę z dynastii Bourbon-Parma. O jej śmierci poinformował brat księżniczki.

– Po południu, w miniony czwartek, 26 marca, moja siostra María Teresa de Borbón Parma, ofiara koronawirusa COVID-19, zmarła w Paryżu w wieku osiemdziesięciu sześciu latnapisał Sykstus Henryk Burbon-Parmeński na Facebooku.

Internauci od razu zaczęli słać kondolencje. Księżniczka María Teresa de Borbón Parma zmarła w Paryżu. Za przyczynę śmierci podano powikłania związane z chorobą COVID-19. Nie wiadomo jednak czy była to niewydolność oddechowa czy sepsa. Osoby z rodziny księżniczki przebywają obecnie na kwarantannie. Media poinformowały o tym, że pogrzeb już się odbył. Była to krótka uroczystość miała miejsce w piątek, 27 marca.

María Teresa de Borbón Parma urodziła się w 1933 roku. Była córką Madeleine de Bourbon-Busset oraz Ksawerego Parmeńskiego, który ubiegał się o bycie królem Hiszpanii. 86-latka była absolwentką politologii na Sorbonie w Paryżu oraz profesorem socjologii na Uniwersytecie Complutense w Madrycie. Była także specjalistką ds. islamu i przewodniczyła fundacji CIVIS. Według informacji podanych przez francuskie media zasłynęła gwałtowną i stanowczą obroną najbardziej potrzebujących oraz demokracji.

 

źródło: tvp info,

fot. pixabayKomentarze