ROSJANIE rozdają KROWOM okulary! Nie zgadniesz dlaczego!

Rosjanie wpadli na innowacyjny pomysł z okularami dla bydła.

Jak widać, Rosjanie bardzo dbają o swoje krówki, bo wymyślili dla nich nową rozrywkę. Otóż zwierzętom są rozdawane okulary VR (virtual reality – wirtualna rzeczywistość).

 

Mleczne pomysły

Jak czytamy na stronie rosyjskiego Ministerstwa Rolnictwa, badacze zajmujący się produkcją mleka zaczęli zwracać większą uwagę na stan emocjonalny zwierząt. Przykłady gospodarstw mleczarskich z różnych krajów pokazują, że w spokojnej atmosferze ilość, a czasem jakość mleka znacznie wzrasta.
Amerykańscy rolnicy instalują w boksach automatycznie obracające się szczotki, które zastępują krowom masażystę. W Europie używa się  systemów robotycznych, aby zapewnić maksymalny swobodny przepływ zwierząt w gospodarstwie. Z kolei na przedmieściach Moskwy w oborach puszczana jest muzyka klasyczna. Jej relaksujący wpływ ma pozytywny wpływ na produkcję mleka.

 

Okulary VR

W rosyjskich okularach krowy mają oglądać relaksujące je obrazy. Ma to wpłynąć pozytywnie na ilość i jakość produkowanego mleka.

Twórcy studia rzeczywistości wirtualnej, we współpracy z lekarzami weterynarii i konsultantami z produkcji, dostosowali ludzkie okulary VR do potrzeb krów. A architekci rzeczywistości wirtualnej stworzyli także unikalny program do symulacji letniego pola.

Zobacz też: Wyskoczył przez OKNO z KALORYFEREM! Potem… (VIDEO)

 

Przez różowe okulary…?

Podczas pierwszego testu eksperci odnotowali spadek lęku i poprawę ogólnego nastroju emocjonalnego stada. Z kolei wpływ okularów VR na produkcję mleka zostanie wykazany w dalszych kompleksowych badaniach.

Rosyjski pomysł jest zaskakujący. Koszt badań, czy produkcji okularów z pewnością jest spory. Czy zatem zamiast pokazywać krowom wirtualne łąki nie lepiej byłoby je wprowadzić na prawdziwe pastwisko? Prościej, taniej, humanitarnie i ekologicznie. Być może jednak Rosjanie tak bardzo chcą być innowacyjni, że wolą zapomnieć o sprawdzonych, najprostszych rozwiązaniach.

 

 

 

fot/źródło: mcx.ruKomentarze