Rozłam u narodowców, część odchodzi od Kukiza

Rada Polityczna Ruchu Narodowego podjęła decyzję o opuszczeniu klubu sejmowego Kukiz’15 i utworzeniu własnego koła poselskiego.

 

– Jeśli się okaże, że wypowiedzi Pawła Kukiza są autentyczne, to będziemy oczekiwali wyjaśnień i przeprosin w stosunku do Artura Zawiszy, bo to są słowa krzywdzące i niesprawiedliwe – powiedział poseł Robert Winnicki.

Według serwisu niezalena.pl, podczas konferecji politycy RN krytycznie mówili o pośle Pawle Kukizie – m.in. o jego współpracy z Nowoczesną i Platformą Obywatelską. Poruszono również temat tzw. taśm Kukiza, w których źle wypowiadał się o liderze narodowców Arturze Zawiszy.

We wspólnym oświadczeniu posłowie Ruchu Narodowego z klubu Kukiz’15: Adam Andruszkiewicz, Sylwester Chruszcz, Bartosz Józwiak i Tomasz Rzymkowski poinformowali, że nie zgadzają się z decyzją Rady Politycznej Ruchu Narodowego i pozostają w klubie Kukiz’15.

„Pragniemy także zapewnić o swoim oddaniu idei narodowej, czego dowodem będą nasze działania zmierzające już niebawem do budowy nowego, poważnego środowiska narodowego, które będzie hołdowało tradycji narodowej demokracji nie tylko w teorii” – zaznaczyli czterej posłowie.

Zobacz także: Kukiz atakuje wulgarnie marszałka seniora Sejmu

BRKomentarze