Ruszyła budowa WAŻNEJ obwodnicy! Pójdą na to MILIONY!

Właśnie ruszyła budowa ważnej obwodnicy! Pójdą na to miliony! O co chodzi? Kiedy prace się zakończą?

Chodzi o obwodnicę Olsesna. Miasto wzbogaci się o obwodnicę, a w województwie powstanie 25-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S11. Prace budowlane mają zakończyć się w IV kwartale 2022 r.

Wartość projektu opiewa na 667 mln zł.

– Obwodnica Olesna to pierwszy w województwie opolskim fragment drogi ekspresowej S11, czyli trasy, która połączy Środkowe Pomorze z południem Polski. Dzięki inwestycji mieszkańcy Olesna odetchną od ruchu tranzytowego przebiegającego dziś przez miasto. Dla kierowców nowa obwodnica oznacza większy komfort podróżowania – stwierdził wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Zobacz także: Jest decyzja premiera w sprawie COVID-19! „To nasza kolejna linia obrony”

Początek drogi ekspresowej będzie umiejscowiony na istniejącej drodze krajowej nr 11 (okolice Kolonii Ciarki). Koniec znajdzie się w okolicach Łomnicy.

– Docelowo dwujezdniowa obwodnica Olesna, z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku i nośności 11,5 t/oś, zostanie połączona z sąsiednimi odcinkami ekspresówki – podało Ministerstwo Infrastruktury.

Inwestycja to również 24 mosty, w tym 2 wiadukty nad linią kolejową relacji Tarnowskie Góry – Kluczbork. Powstanie też węzeł Olesno (skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 487).

Inwestycja na pewno poprawi bezpieczeństwo na drogach, a to jest jednym z priorytetów rządu.

Zobacz także: Eksperci BIJĄ na alarm! Za chwilę braknie nam…

Fot. Pixabay

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury

Komentarze