Rząd APELUJE w sprawie wirusa! Wcale nie chodzi o COVID-19!

Rząd apeluje w sprawie wirusa! Wcale nie chodzi o COVID-19! W czym rzecz?

Chodzi o grypę ptaków w Europie. Nie jest dobrze. Wszyscy zajmują się koronawirusem, a za rogiem czai się inny bardzo groźny wirus!

Zobacz także: Pieczesz ciasta? Nie mamy dobrych wieści…

Przyczyną jego rozpowszechnienia jest duża liczba dzikich ptaków z wirusem grypy. Ta choroba nie jest groźna dla ludzi, ale może pustoszyć gospodarstwa rolne. Na dodatek wirus może być przenoszony przez ludzi!

– Proszę i apeluję do wszystkich rolników i hodowców drobiu. Do każdego mieszkańca wsi, u którego na podwórku biega choćby najmniejsze stadko kur. Przestrzegajcie Państwo zasad bioasekuracji. Proszę utrzymujcie drób w sposób ograniczający jego kontakt z dzikimi ptakami. Stada wolno biegające trzeba koniecznie zamknąć w odpowiednim pomieszczeniu. Przechowujcie Państwo słomę pod przykryciem. Pamiętajcie, aby nie poić drobiu oraz ptaków utrzymywanych przez człowieka wodą ze zbiorników, do których mają dostęp ptaki dzikie. Nie zapominajcie Państwo także, aby wyłożyć maty dezynfekcyjne przed wejściami i wyjściami budynków inwentarskich, w których jest utrzymywany drób – apeluje Grzegorz Puda, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Sezon „grypowy” w tym roku trwa dłużej. Mają na to wpływ warunki meteorologiczne.

Rząd zapewnia, że nie zostawi rolników bez pomocy. Sami gospodarze muszą jednak pamiętać o podstawowych zasadach higieny. W innym przypadku wirus szybko się rozprzestrzeni.

Zobacz także: Jest ważna wiadomość dla rodzin! Chodzi o PIENIĄDZE!

Fot. Pixabay/archiwum

Źródło: MRiRWKomentarze