Rząd buduje WAŻNĄ obwodnicę! PiS obiecał ją przed wyborami!

Ruszyła budowa ważnej obwodnicy! Prawo i Sprawiedliwość obiecało ją przed wyborami!

Za kilka lat Trójmiasto otrzyma obwodnicę. Powstanie droga ekspresowa S6. Tę inwestycję PiS obiecało przed wyborami.

– Nowoczesne drogi, które łączą ludzi, łączą przedsiębiorców, ich interesy, łączą województwa, łączą Polskę – takie drogi będą kluczem do sukcesu gospodarczego. Ludzie i miejsca pracy muszą być ze sobą połączone. Ważna jest nowoczesna gospodarka, która tworzy lepsze perspektywy – zarobkowe, komfortu, bezpieczeństwa – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Podpisano już umowy na budowę Obwodnicy Metropolii Trójmiasta. Za projekt i wybudowanie drogi zapłacimy 1,5 mld zł.

Zobacz także: SZOKUJĄCY dokument w TVP! Wszyscy wstrzymali oddech!

Niedawno rząd przyjął program budowy 100 obwodnic do 2030 r. za 28 mld zł.

– Oprócz podpisanej  umowy – w najbliższych kilku tygodniach zostaną podpisane pozostałe umowy na odcinki od Bożegopola Wielkiego aż do Słupska. W tej chwili kończą się procedury przetargowe. To jest 72 km kolejnych dróg w standardzie ekspresowym. To ponad 3 mld zł, które będą zainwestowane w drogę S6 – stwierdził rzecznik rządu Piotr Müller.

Premier chwali się, że obietnicę wyborczą udało się spełnić mimo pandemii. Szef rządu podkreślił, że to kluczowa inwestycja.

– Mimo pandemii, powstaje obwodnica, droga S6, która – patrząc na południe – będzie częścią Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta. To arteria komunikacyjna, która przyniesie nowe szanse, nowe perspektywy dla Pomorza, tej części Kaszub i całego Trójmiasta. Bardzo się z tego cieszymy – powiedział.

Zobacz także: PORUSZAJĄCE słowa Joanny Racewicz. „Mam dosyć”

Źródło: Kancelaria Premiera

Fot. PixabayKomentarze