Rząd daje 50 mln zł dla SENIORÓW! Chodzi o COVID-19!

Rząd daje kolejnych 50 mln zł na wsparcie seniorów. Sprawa jest poważna. Chodzi o COVID-19!

Pieniądze pójdą na domy pomocy społecznej. Tam sytuacja związana z epidemią jest bardzo poważna.

– Dlatego zdecydowaliśmy o przeznaczeniu kolejnych 50 mln zł na wsparcie domów pomocy społecznej w czasie pandemii – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zwróciło się już do wojewodów. Ci mają sprawdzić, które domy pomocy społecznej potrzebują najpilniejszego wsparcia.

– W efekcie przeznaczyliśmy kolejne 50 mln zł na wsparcie domów pomocy społecznej w czasie pandemii. Wiemy, jak ważna jest to pomoc. Bezpieczeństwo podopiecznych i wszystkich pracowników domów pomocy społecznej jest dla nas niezwykle ważne, jesteśmy w stałym kontakcie z wojewodami i uważnie monitorujemy sytuację – dodała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Zobacz także: Wnuczka Leszka Millera ZSZOKOWAŁA fanów! Nikt się tego nie spodziewał!

Środki są udostępniane z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Przeznaczono je m.in. na zabezpieczenie ciągłości funkcjonowania placówek.

Epidemia nie odpuszcza. Jest coraz gorzej. W całej Polsce trwa lockdown. Dobrze, że rząd w takiej sytuacji pamięta o seniorach. Oni potrzebują szczególnego wsparcia. Pamiętajmy o nich także my. To szczególnie trudny dla nich czas.

Zobacz także: Frankowicze znowu w SĄDZIE! Jest SKARGA NADZWYCZAJNA!

Fot. Pixabay

Źródło: Ministerstwo Rodziny i Polityki SpołecznejKomentarze