Rząd już do reszty oszalał? Chcą, żeby paczka papierosów kosztowała 60 zł!

Wszyscy przecierają oczy ze zdumienia. Jeśli to okaże się prawdą, to znaczna część Polaków będzie o wiele biedniejsza. Zgodnie tym co mówi się w kuluarach paczka papierosów ma kosztować prawie 60 złotych!

 

Taka cena to już kradzież – mówią zwykli obywatele. Czy szykuje się kolejna grubsza podwyżka? W Narodowej Strategii Onkologicznej pojawił się pomysł, aby „dla dobra Polaków” podwyższyć cenę papierosów. Wedle ich cudownego pomysłu paczka papierosów będzie kosztować prawie 60 złotych!

 

To już byłby kolejny raz, kiedy rząd Mateusza Morawieckiego „troszczy się o zdrowie i życie” Polaków. A tak naprawdę zagląda do kieszeni zwykłych ludzi. Bo to zwykli obywatele, którzy uczciwie zarobili pieniądze w pracy najlepiej wiedzą na co wydawać swoje oszczędności. Lecz nie! Mateusz Morawiecki z ministrem zdrowia Szumowskim wiedzą lepiej na co mają pójść pieniądze przeciętnego Kowalskiego.

 

1 stycznie weszła z kolei nowa akcyza, przez którą podrożały wyroby tytoniowe oraz alkohol. Najbardziej podrożały tzw. „małpki”. Niemal o 1,5 zł / 100 ml. Ale to i tak dla nich za mało. Próbują przeforsować kolejny wzrost podatku akcyzowego. Pieniądze oczywiście „w imię walki z nałogami” będą dobrze wykorzystane.

 

Kto na tym zyska? Przemytnicy. Można się spodziewać, że kraj zaleje fala nielegalnych, tanich papierosów o niewiadomej jakości. Będzie zatem się pogłębiał czarny rynek, a pieniędzy z legalnego źródła nikt w Warszawie nie zobaczy. Kto straci? Zwykli obywatele oraz producenci papierosów – przedsiębiorcy.

 

 

ZOBACZ: Szymon Hołownia przez wybory prezydenckie musiał zrezygnować z …

 

Przypomnijmy co Janusz Korwin-Mikke mówił o podwyżce akcyzy:

Rząd opodatkuje alkohol, żeby ludzie nie pili, rząd ma podatek dochodowy, żeby ludzie nie pracowali, a tak naprawdę to chodzi o to, żeby kasę nabić, to jest oczywiste

 

Źródło: nczas.comKomentarze