Rząd ostrzega! Za jakiś czas niektóre usługi mogą zostać PONOWNIE ZAMKNIĘTE!

Rząd ostrzega! Za jakiś czas niektóre usługi mogą zostać PONOWNIE ZAMKNIĘTE!

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski ostrzegł polaków. Za jakiś czas niektóre usługi mogą zostać ponownie zamknięte. 

Znoszenie obostrzeń przez rząd rozpoczęto stopniowo, małymi krokami. Aktualnie działają już np. salony fryzjerskie, restauracje, bary, salony kosmetyczne. Minister Szumowski ostrzegł rodaków przed tym, że niektóre usługi mogą być ponownie zamknięte od lipca. Co jest tego powodem?

ZOBACZ TAKŻE: Ceny żywności poszybowały w górę. W TYCH sklepach zakupy zrobisz NAJTANIEJ!

 

Minister zdrowia Łukasz Szumowski w wywiadzie dla „Super Expressu” podkreśla, że Polacy mogą spokojnie rezerwować wakacje w kraju. Ostrzegł jednak przed tym, że pogorszenie sytuacji epidemicznej w kraju może spowodować, że obiekty noclegowe tj. hotele, pensjonaty itd. mogą zostać znowu zamknięte.

 

– W tej chwili mamy wskaźnik emisji wirusa na poziomie „1”. To znaczy, że jeden zakażony zakaża jedna osobę. Gdyby nie duże ognisko w kopalniach, pewnie bylibyśmy sporo poniżej „1” – powiedział Szumowski w rozmowie z tabloidem.

 

Ponowne zamknięcie obiektów noclegowych?

Tematem rozmowy Super Expressu z Ministrem Szumowskim była branża turystyczna. Jak można się spodziewać – właściciele hoteli, pensjonatów itd. wyczekują z niepokojem sezonu wakacyjnego. Od początku maja obiekty noclegowe mogą działać normalnie. Z badań wynika jednak, że wiele Polaków, nie wie czy może planować tegoroczne wakacje. Wszystko ze względu na panującą epidemię.

 

Łukasz Szumowski podkreślił, że rodzinne wakacje z kraju można spokojnie planować i rezerwować ewentualne noclegi. Dopytywany przez dziennikarza, czy może zdarzyć się sytuacja, że w lipcu rząd zdecyduje się na ponowne zamknięcie obiektów noclegowych, odpowiedział:

 

– Oczywiście, nie mogę obiecać, że tego nie zrobimy. Natomiast patrząc na obecną dynamikę uważam, że prawdopodobieństwo jest niewielkie – odparł Minister Łukasz Szumowski

 

źródło: super express, fot. screenshot youtubeKomentarze