RZĄD podał WAŻNĄ informację w sprawie rodzin! Wydłużono…

Rząd podał bardzo ważną informację w sprawie rodzin. Wydłużono…

Rząd wydłużył termin zgłoszeń w konkursie „Samorząd PRO FAMILIA 2021”. Ta inicjatywa ma docenić jednostki, które skupiają się na pomocy.

– Zależy nam, by każdy, kto jest zainteresowany, miał szansę na zgłoszenie, stąd decyzja o wydłużeniu czasu na nadsyłanie zgłoszeń – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Zobacz także: Znasz kogoś o TAKIM nazwisku? Szokujące dane rządu!

Celem konkursu jest docenienie tych samorządów, które najbardziej pomagają rodzinom.

– Docierały do nas liczne sygnały ze strony samorządów, które chciałyby wziąć udział w konkursie, ale z powodu pandemii mają trudność z zebraniem wymaganej dokumentacji w tym terminie. Ponieważ bardzo zależy nam, by każdy, kto jest zainteresowany, miał szansę na zgłoszenie, zdecydowaliśmy o wydłużeniu terminu nadsyłania zgłoszeń do 16 kwietnia br. – dodała Marlena Maląg.

Tytuł „Samorząd Pro Familia 2021” otrzyma 5 samorządów. Zgłoszenia można nadsyłać do 16 kwietnia br. na adres pro_familia@mrips.gov.pl

Do drugiego etapu dostanie się po 10 samorządów. W tej fazie będą analizowane osiągnięcia w realizacji długofalowej pomocy rodzinie.

Czy Twój samorząd dba o rodzinę? Jak to wygląda w Twojej okolicy? Czy możesz liczyć na wsparcie ze strony ośrodka pomocy społecznej?

Często bywa z tym różnie.

Zobacz także: Ciężarna Agnieszka Kaczorowska SZCZERZE o hejcie! TE słowa ZASKAKUJĄ!

Fot. Pixabay

Źródło: Ministerstwo Rodziny i Polityki SpołecznejKomentarze