Rząd podał WAŻNE informacje dla emerytów! Chodzi o PIENIĄDZE!

Rząd podał istotne informacje dla emerytów! Chodzi o pieniądze! Co się stało?

Chodzi o składanie zeznań PIT za 2020 r. Emeryci o tym często nie wiedzą, ale oni też mogą przekazać 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego i otrzymać zwrot podatku.

Zobacz także: DRAMAT Karoliny Szostak! Wszystko przez pandemię!

W przypadku otrzymania PIT-11A możemy sami złożyć zeznanie roczne lub nic nie robić. Wtedy 30 kwietnia Urząd Skarbowy sam zatwierdzi naszego PIT-a.

Zwrot nadpłaty podatku trwa do 45 dni, gdy składamy zeznanie elektronicznie lub, kiedy zostaje automatycznie zaakceptowane. Gdy wyślemy je pocztą, na zwrot poczekamy do 3. miesięcy.

Fot. Pixabay

– Aby uzyskać zwrot nadpłaty, zgłoś swój rachunek bankowy do urzędu skarbowego – możesz to zrobić w zeznaniu podatkowym lub na formularzu ZAP-3. Jeżeli rachunek był zgłoszony wcześniej i jest aktualny, nie musisz nic robić – przypomina Ministerstwo Finansów.

Jeśli otrzymaliśmy PIT-11A i chcemy przekazać 1% na ten sam cel co rok temu, nie musimy robić nic. Urząd Skarbowy wszystko rozliczy za nas! To takie proste!

– Jeżeli natomiast podatnik chce przekazać 1% podatku na rzecz innej OPP niż rok wcześniej, to wskazuje ją w zeznaniu, które składa do swojego urzędu skarbowego – podano.

Teraz wszystko można zrobić bez wychodzenia z domu! To takie proste! Sprawdźmy swoje PIT-y i przekażmy jeden procent. To przecież nic nas nie kosztuje.

Zobacz także: Andrzej Piaseczny wreszcie się PRZYZNAŁ! To naprawdę SZCZERE wyznanie!

Fot. Pixabay

Źródło: Ministerstwo FinansówKomentarze