Rząd podniesie kary za brak maseczki! Będą bardzo surowe!

W środę przeprowadzone zostały obrady Sejmu nad nową ustawą covidową. W jej zapisach uregulowane mają być kary za nienoszenie maseczek. Będą one jeszcze surowsze niż dotychczas.

 

Od kilku tygodniu sytuacja związana z koronawirusem w Polsce jest wręcz zatrważająca. Regularnie bite są dzienne rekordy zakażeń. W środę został ustanowiony kolejny, który wynosi teraz 10 040 przypadków. W związku z tym planowane jest wprowadzenie nowej ustawy covidowej.

 

Poruszać ona ma między innymi kwestie noszenia maseczek. Zakrywanie nosa i ust ma być obowiązkowe według tej ustawy. Dodatkowo zwiększone maja być kary za nienoszenie maseczek.

 

„Były różnego rodzaju dyskusje. My jednoznacznie je przecinamy i chcemy nakazać noszenie maseczek, zawrzeć to w ustawie, łącznie z karą penalizacyjną od 500 do 1000 zł” – powiedział Bolesław Piecha z Prawa i Sprawiedliwości.

 

W ustawie ma być wprowadzona również tzw. klauzula dobrego samarytanina, która będzie służyć temu aby „wszystkich możliwych pracowników ochrony zdrowia, którzy chcą i będą zaangażowani w zapobieganie, testowanie i leczenie pacjentów z COVID-19, żeby zwolnić ich z obowiązku odpowiadania za niezawinione błędy” – powiedział poseł Piela.

 

Ustawa ta zakładać ma również podjęcie współpracy z lekarzami spoza Unii Europejskiej oraz studentami medycyny i innych kierunków medycznych. „To przygotowanie na czarny scenariusz” – powiedział Piela.

 

Źródło: Radio Zet

Foto: Wikimedia commonsKomentarze