Rząd przedłuża… TO WAŻNA decyzja dla seniorów!

Rząd zdecydował. To bardzo ważna decyzja dla seniorów! O co chodzi? Co się stało? Na co mogą liczyć starsze osoby?

Właśnie przedłużono działanie Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów. Program potrwa do końca roku.

– Z myślą o osobach starszych zdecydowaliśmy o przedłużeniu działania Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów – powiedziała Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów to pomoc dla osób powyżej 70. roku życia, które pozostają w domu. Na pomoc mogą też liczyć młodsze osoby, które same nie są w stanie zapewnić sobie zakupów czy opieki.

Zobacz także: Kasia Cichopek ZAATAKOWANA! Musiała się BRONIĆ!

– Obserwując niemalejącą liczbę telefonów na infolinię widzimy potrzebę nieustannego niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują. Drodzy Seniorzy nadal możecie korzystać z naszego wsparcia. Zachęcam do kontaktu poprzez infolinię zwłaszcza osoby mieszkające z dala od swoich bliskich i przyjaciół – dodała minister Marlena Maląg.

Pomoc niesie już 12 tysięcy wolontariuszy i ponad 300 organizacji.

Aby uzyskać wsparcie, trzeba zadzwonić pod numer telefonu 22 505 11 11. Pomoc jest darmowa i dostępna dla każdego zainteresowanego. Wystarczy tylko zgłosić taką chęć.

My także możemy sami pomóc starszym. Zainteresujmy się, czy osoby z naszej okolicy mają wystarczającą opiekę. To takie proste i nic nie kosztuje.

Zobacz także: AFERA w branży transportowej! 11 firm z ZARZUTAMI!

Fot. Pixabay

Źródło: MRiPSKomentarze