Rząd przekazał informacje o OTWARCIU GRANIC! Podano prawdopodobną datę!

Rząd podał informacje dotyczące otwarcia granic Polski. Wskazano także najbardziej prawdopodobną datę. 

Wicepremier i minister rozwoju- Jadwiga Emilewicz podczas wywiadu poinformowała o ponownym otwarciu granic Polski, które zamknięto z powodu pandemii koronawirusa. Do tej pory osoby chcące je przekroczyć, musiały odbywać kwarantannę, dziś znamy już najbardziej prawdopodobną datę ich całkowitego otwarcia!

 

ZOBACZ TAKŻE: Jaki materiał maseczek jest NAJLEPSZY? Wyniki najnowszych badań ZASKAKUJĄ!

Otwarcie granic – kiedy?

Minister Jadwiga Emilewicz wystąpiła dziś w programie ,, Wszystko o koronawirusie” emitowanym na antenie Polsat news. Podczas trwania programu odpowiadała na pytania widzów, a jedno z nich dotyczyło właśnie możliwości otwarcia granic kraju. Emilewicz poinformowała, że otwarcie granic jest możliwe. Najbardziej prawdopodobna data jaką wskazała Minister to 15 czerwca.

Emilewicz zaznaczyła jednak, że podany przez nią termin należy traktować „z dużą rezerwą”, a kwestia ponownego otwarcia granic będzie uzależniona od sytuacji epidemiologicznej. Zarówno w naszym kraju jak i w pozostałych krajach europejskich. Sytuacja w całej Europie jest stale monitorowana, dlatego termin ten zależy od kilku, ważnych czynników.

Warto przypomnieć także, że o ponowne otwarcie granic apelowały ostatnio Niemcy.  Niemcy są największym i najważniejszym partnerem gospodarczym Polski, a zamknięte granice utrudniają swobodny przepływ towarów i możliwość przemieszczania się pracowników, którzy zatrudnieni są za naszą zachodnią granicą. To z  perspektywy czasu może okazać się niekorzystne dla rynków zarówno dla Polski jak i dla Niemiec.

 

źródło: onet.pl , polsat news / fot. pexelsKomentarze