Rząd ROBI WSZYSTKO, by zachęcić do zakładania rodziny. Będzie 12 tys. plus na drugie dziecko?

Program 500+ nie osiągnął zamierzonych efektów w postaci wzrostu dzietności. Rząd Prawa i Sprawiedliwości postanowił w nowo ogłoszonym „Nowym Ładzie” rozdać kolejne pieniądze na dzieci.

Minister Marlena Maląg przyznaje, że pomysł ma być jeszcze konsultowany, a ostateczna wersja będzie się różnić od zapowiedzi. Program „Nowy Ład” zaprezentowany przez PiS ma przynieść zmiany systemu podatkowego i dać nowe świadczenia dla rodzin wielodzietnych. Nowym pomysłem ma być przyznanie 12 tysięcy złotych na drugie dziecnko. Dodatek ma być wyplacany przez rok albo dwa lata, w zależności jaki wariant wybiorą młodzi rodzice.

Drugim komponentem jest propozycja wypłaty świadczenia rodzicom na pokrycie kosztów opieki nad drugim dzieckiem pomiędzy 12. a 36. miesiącem życia. W Polskim Ładzie przewidziano, że w sumie będzie to 12 tys. zł – powiedziała minister Maląg

Sztandarowy program PiS-u czyli 500+ ma zostać, ale kwota zasiłku nie będzie waloryzowana i zmieniana. Innym pomysłem są dodatkowe pieniądze na miejsca w żłobkach. Chodzi o 1,5 miliarda złoty na stworzenie nowych miejsc do dziennego pobytu. Cały program ma ruszyć w 2021 po konultacjach.

Źródło: Radio Zet

Zdjęcie:PixabayKomentarze