Rząd tnie CIT dla małych firm

Rząd PiS przyjął projekt ustawy o obniżeniu podatku CIT dla małych przedsiębiorców – z 19 procent do 15 procent – poinformowała po posiedzeniu Rady Ministrów premier Beata Szydło, wyrażając nadzieję, że zmiany wejdą w życie od 1 stycznia 2017 roku.

— To jest rozwiązanie, które ma dać możliwość małym przedsiębiorcom rozwijania się, budowania kapitału swoich firm, budowania pozycji swoich firm i wreszcie – wypełnienie tej zasady, którą przyjęliśmy w naszym programie gospodarczym, mówiącej o tym, że małe firmy mają stawać się średnimi, średnie – dużymi, a te duże mają mieć szansę konkurowania z największymi na rynkach światowych – zaznaczyła premier Szydło.

Jak informuje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, premier poinformowała, że projekt ustawy zostanie w najbliższym czasie skierowany pod obrady Sejmu.

— I mam nadzieję, że Sejm szybko ten projekt przyjmie tak, ażeby mógł zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2017 roku – powiedziała premier, dodając, że projekt jest realizacją zobowiązania wyborczego Prawa i Sprawiedliwości, a następnie zobowiązania rządu.

Zgodnie z nowymi regulacjami, niższa stawka podatku CIT obejmie małych podatników, u których wartość przychodu ze sprzedaży brutto nie przekroczyła w poprzednim roku podatkowym równowartości w złotych 1,2 mln euro.

Wreszcie jakaś dobra zmiana. Ale dlaczego tylko dla małych firm?

Zobacz także: CAS: Jeden podatek zamiast ośmiu

Natalia W.

Komentarze