Rząd UGNIE SIĘ pod naciskami przedsiębiorców?! Są pierwsze przecieki!

Czy rząd ugnie się pod naciskami przedsiębiorców?! Są pierwsze przecieki! Jaka będzie decyzja? Co zostanie otwarte?

Wszystko wskazuje na to, że od 1 lutego lockdown gospodarki będzie ograniczany. Rząd najpewniej zaczyna uginać się pod naciskami przedsiębiorców, którzy ostro protestują. Być może niebawem część ograniczeń zostanie zniesionych. Jakich?

Zobacz także: SZOKUJĄCE wieści na temat Grażyny Torbickiej! Jej matka nie była zachwycona!

Olga Semeniuk, wiceminister pracy, rozwoju i technologii powiedziała w Radiu Plus, że jej resort zarekomenduje otwarcie galerii handlowych już od poniedziałku. Zaznaczyła jednak, że ostateczna decyzja zależy od premiera.

– Protokoły bezpieczeństwa zostały zaktualizowane, ale żadne znaczące kryteria nie zostały w nich zmienione, mówimy o tym jak galerie funkcjonowały chociażby w grudniu, kiedy ten handel uwolniliśmy. Mówimy o ograniczeniach co do metrażu i liczby osób przebywających w danym sklepie – powiedziała.

Fot. Pixabay

Na razie nie wiadomo, co z hotelami. Tu wiceminister nie podała żadnego, nawet orientacyjnego terminu.

Na otwarcie raczej nie mogą liczyć restauracje.

– Transmisja wirusa pozioma, czyli uliczna następuje najczęściej w miejscach, w których dochodzi do przebywania dużej liczby osób w zamkniętych pomieszczeniach i przebywaniu czasowym tych ludzi w pomieszczeniach – dodała.

Według wiceminister w centrach handlowych ludzie po prostu załatwiają swoje sprawy i wychodzą. Nie przesiadają w jednym miejscu.

Zobacz także: Będą szczepienia uchodźców i imigrantów? Jest OFICJALNA odpowiedź

Fot. Pixabay

Źródło: se.pl, Radio PlusKomentarze