Rząd USA ma nowy raport. Tyle potrwa pandemia koronawirusa

Pytanie o to, jak długo jeszcze może trwać epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 to bodaj najważniejsze pytanie, jakie zadają sobie ludzie na całej ziemi. Nad odpowiedzią głowią się nie tylko epidemiolodzy, naukowcy i lekarze, ale też ekonomiści, bankierzy i oczywiście rządy państw. Władze Stanów Zjednoczonych przygotowały raport, w którym opisują przewidywane kierunki rozwoju epidemii koronawirusa. 

Najważniejszy dla samych Stanów Zjednoczonych wniosek płynący z raportu zakłada, że dalszy przyrost zakażonych w tym kraju może mocno nadwyrężyć system opieki zdrowotnej. A wszystko wskazuje na to, że tak będzie, bo autorzy raportu przewidują kilka fal zachorowań na COVID-19. Kiedy więc pandemia może się zakończyć?

 

Do raportu dotarli dziennikarze „New York Times”. Ma on wprawdzie adnotacje „tylko do użytku oficjalnego” i „nie do publicznej dystrybucji lub wydania”, ale gazeta i tak go opublikowała. Przez to, że nie miał być on publikowany oficjalnie, jest jeszcze ciekawszy.

 

ZOBACZ TEŻ: Włoscy lekarze wyjawili, co doprowadziło ich do katastrofy. Teraz OSTRZEGAJĄ cały świat

 

Raport przewiduje np. zamknięcie wszystkich szkół i uczelni w wypadku dalszego pogarszania się sytuacji. Najważniejsze są jednak szacunki autorów dotyczące czasu trwania pandemii. Ich zdaniem może to być nawet 18 miesięcy. 

 

Aby uniknąć ponownych transmisji koronawirusa, należy przestrzegać wprowadzonych zasad, aż do momentu udostępnienia szczepionek w celu immunizacji populac

– podsumowują autorzy raportu.

 

 Komentarze