Rząd wezwał WOJSKO! Chodzi o koronawirusa!

Rząd wezwał na pomoc wojsko! Chodzi o epidemię koronawirusa!

O co chodzi? Czy coś się stało? Jak to możliwe? Okazuje się, że wojsko pomaga już od dawna! Teraz Mariusz Błaszczak, szef Ministerstwa Obrony Narodowej, opowiedział o szczegółach tej pomocy.

– Wojsko Polskie jest zaangażowane w realizację Narodowego Programu Szczepień od momentu jego ogłoszenia. Jesteśmy także w pełnej gotowości do większego zaangażowania się w jego realizację. Obecnie, każdego dnia ok. 7 tys. żołnierzy walczy z pandemią, a 10 tys. jest w stałej gotowości do podjęcia działań – stwierdził Mariusz Błaszczak.

Szef MON zaprezentował w Sejmie informacje na temat zaangażowania Wojska Polskiego w walkę z koronawirusem i wsparcia szczepień. Co dokładnie powiedział minister?

Zobacz także: NOWE obostrzenia wchodzą w życie! Rząd podał listę!

Fot. Pixabay

– Każdego dnia, ponad 1000 żołnierzy wspomaga proces szczepień zarówno w wojskowych, jak i cywilnych placówkach medycznych. Pomagają personelowi m. in. w pracach administracyjnych i logistycznych. Są obecni w ponad 600 szpitalach i innych placówkach – dodał minister.

Wojsko nie tylko pomaga. Cały czas też ćwiczy i podnosi kwalifikacje. Nikt nie osiada na lurach.

– Pomimo epidemii, Wojsko Polskie regularnie uczestniczy w ćwiczeniach i stale podnosi swoje kompetencje. Musimy jednak pamiętać, że jedynie zaszczepienie jak największej liczby żołnierzy spowoduje powrót do normalnego funkcjonowania Sił Zbrojnych RP. Z tego względu Ministerstwo Obrony Narodowej od kilkunastu tygodni prowadzi kampanię zachęcającą żołnierzy Wojska Polskiego do udziału w programie szczepień – mówił minister Mariusz Błaszczak.

Wojsko ma pomagać tak długo, jak to będzie potrzebne.

Zobacz także: NOWE przepisy w sprawie ŻYWNOŚCI. Czeka nas REWOLUCJA?!

Fot. Pixabay

Źródło: MONKomentarze