Rząd wprowadzi nowe obostrzenia! Niektórzy nie będą mogli wyjść z domu! Kolejne lokale pozamykane

Wszystko wskazuje na to, że rząd w najbliższym czasie wprowadzi kolejne obostrzenia. Od nowego tygodnia seniorzy nie będą mogli wyjść z domu, zamknięta zostanie również gastronomia, ale to nie wszystkie zakazy jakie mają się pojawić.

 

W związku z sytuacją związaną z koronawirusem w Polsce rząd postanowią wprowadzić kolejne obostrzenia. Od kilku tygodni liczby dobowych zakażeń w naszym kraju są zatrważające. W szpitalach kończą się łóżka oraz respiratory. W czwartek w Polsce padł kolejny rekord zakażeń oraz zgonów na koronawirusa. Nowych przypadków było ponad 12 tysięcy natomiast na wirusa z Wuhan zmarło 168 osób.

 

Wraz z pogarszającą się sytuacją rząd zaczął wprowadzać nowe obostrzenia. Rozszerzył żółte i czerwone strefy w Polsce, nakazał wszystkim noszenia maseczek w przestrzeni otwartej, zamknął siłownie oraz baseny, czy ograniczył prace gastronomii. To jednak nie koniec i wszystko wskazuje na to, że będą wprowadzane następne zakazy.

 

Dotyczyć one będą m.in. seniorów, którzy nie wyjdą już z domów. Jedynymi wyjątkami będą wizyty u lekarza bądź zakupy. Również młodzież do lat 16 będzie miała ograniczone wyjścia. Oni opuścić dom w godzinach od 9 do 15 będą mogli tylko w towarzystwie osób dorosłych.

 

Wszystko wskazuje na to, że zamknięta zostanie również działalność stacjonarna lokali gastronomicznych oraz pubów. W związku z tym rząd najprawdopodobniej zaproponuje tej branży działania osłonowe.

 

Nowe obostrzenia ogłoszone przez premiera Morawieckiego mają być w piątek 23 października.

 

Źródło: Wirtualna Polska

Foto: PixabayKomentarze