Rząd wydał komunikat w sprawie POWODZI! To NIEPOKOJĄCE informacje!

Rząd wydał komunikat w sprawie powodzi. Podano bardzo ważne informacje! Co się stało?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje duże ocieplenie. Straż pożarna już szykuje się do powodzi! Wszystko brzmi poważnie! Czy są powody do niepokoju?

– Nadchodzące ocieplenie może wpłynąć na szybkie topnienie pokrywy śnieżnej. Odwilż w połączeniu z opadami deszczu i występującymi aktualnie zatorami lodowymi na rzekach, może stwarzać ryzyko groźnych wezbrań – czytamy w komunikacie rządu.

Zobacz także: Andrzej Duda zaskoczył wszystkich! TO robił w Wiśle!

Komendant główny Państwowej Straży Pożarnej polecił wykonanie przeglądu gotowości sił straży. Chce sprawdzić, ile osób można od razu oddelegować do działań.

Fot. Pixabay

W ramach tych sił do działań powodziowych może udać się 27 kompani specjalnych. W ich skład wchodzi:

  • 48 sekcji ewakuacyjnych,
  • 11 sekcji przeciwpowodziowych z zaporami,
  • 32 sekcje pomp dużej wydajności,
  • 30 sekcji pomp małej wydajności,
  • 14 sekcji zapasowego zasilania energetycznego

W sumie jest to 700 ratowników, 22 kontenery przeciwpowodziowe, 280 pojazdów, 96 łodzi i 64 pompy dużej wydajności. Jest też 28 agregatów prądotwórczych o mocy 30 kW.

– Do działań powodziowych mogą być dysponowane również kompanie szkolne PSP, w składzie których jest około 200 słuchaczy – podano.

Zobacz także: Pogodowy KOSZMAR! Najpierw śnieżyce, później ULEWY!

Wszystko brzmi bardzo niepokojąco. Czy rzeczywiście grozi nam powódź? Czy rząd tylko dmucha na zimne? Jedno jest pewne. Sytuacja jest poważna. Nie można jej lekceważyć! Pozostaje nam czekać na kolejne komunikaty IMGW i rządu.

Fot. Pixabay

Źródło: gov.plKomentarze