RZĄD wydał ważny komunikat w sprawie INTERNETU! Chodzi o TWOJE bezpieczeństwo!

Rząd wydał ważny komunikat w sprawie internetu! Chodzi o twoje bezpieczeństwo!

Hasła nie są wystarczającym sposobem, żeby chronić nasz konta! Rząd wydał komunikat w tej sprawie. Co w nim napisano?

– Uwierzytelnienie wieloskładnikowe, czyli MFA z ang. Multi-Factor Authentication (najczęściej stosowane jako dwuskładnikowe, czyli 2FA – Two-Factor Authentication), bo o nim mowa, to skuteczny sposób zabezpieczenia kont e-mail czy profili w mediach społecznościowych. Dzięki niemu – nawet jeśli cyberprzestępca w jakiś sposób pozna nasze hasło – nie dostanie się do konta – podało Ministerstwo Cyfryzacji.

W bankach takie rozwiązanie to standard. Sprawdźmy jednak, czy mamy je ustawione w mediach społecznościowych. Tam musimy je włączyć samemu! Podobnie w poczcie elektronicznej!

Zobacz także: Małgorzata Kożuchowska w NOWEJ odsłonie! ZASKOCZYŁA fanów!

Fot. Pixabay

– Uwierzytelnienie dwuskładnikowe warto stosować do ważnych kont, czyli tych, na których naprawdę nam zależy, na które włamanie spowodowałoby dla nas największe szkody. To np. poczta elektroniczna. Jeśli przestępcy dostaną się do naszej skrzynki odbiorczej – mogą ją wykorzystać do resetowania haseł na innych kontach. Dlatego warto zadbać o dodatkowe zabezpieczenie –  powiedział minister Marek Zagórski, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.

Jak widać, jest to banalne. Wystarczy tylko ustawić odpowiednią opcję i jesteśmy bezpieczni! Pamiętajmy o tym! Unikniemy wtedy mnóstwa problemów! W internecie zło czai się wszędzie!

Zobacz także: Ważą się losy frankowiczów! TA decyzja będzie KLUCZOWA!

Fot. Pixabay

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Komentarze