Są KARY za otwarcie restauracji! Policjanci nie mają litości!

Właściciele restauracji otwierają swoje lokale, mimo obowiązujących zakazów. Policjanci nie mają litości dla takich osób! Posypały się kary!

Policja reaguje na bieżąco. Działania podjęła m.in. katowicka komenda. Policjanci rozumieją stanowisko przedsiębiorców, którzy po prostu nie chcą zbankrutować, ale prawo jest równe dla wszystkich. Nie można stosować go wybiórczo.

Zobacz także: Hitowa zupa na MROZY! Zrobisz ją w kilka chwil!

– Działalność wielu gałęzi gospodarki jest znacznie ograniczona, a funkcjonowanie niektórych podmiotów gospodarczych w taki sposób, jak było to wcześniej, jest zakazane. Wszyscy ponosimy konsekwencje takiego stanu rzeczy i wszyscy mamy wpływ na to, jak długo to jeszcze potrwa. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, nakazów i zakazów – podali funkcjonariusze.

Policjanci z Katowic z przedstawicielami Państwowej Inspekcji Sanitarnej podjęli interwencję w restauracji, którą otworzono mimo zakazów.

Fot. Pixabay

W trakcie kontroli okazało się, że w środku jest kilkunastu klientów, którzy spożywali posiłki.

Właściciel restauracji odpowie za załamanie przepisów. Zostanie skierowany wniosek do sądu o jego ukaranie.

– Przypominamy, że przedstawiciele służb sanitarnych posiadają uprawnienia, mające na celu dyscyplinowanie osób, czy podmiotów gospodarczych, które swoją działalnością narażają inne osoby na zakażenie koronawirusem oraz jego masowe rozprzestrzenienie się – dodają policjanci.

Za załamanie przepisów organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej w drodze decyzji administracyjnej mogą nałożyć karę do 30 tysięcy złotych. Policjanci udzielają wsparcia inspektorom sanitarnym w ich działaniach.

Zobacz także: ISTOTNA zmiana w sprawie zasiłku! TO ważna wiadomość dla rodzin!

Źródło:policja.pl

Fot. PixabayKomentarze