Są najnowsze dane w sprawie BEZROBOCIA. Okazuje się, że..

Podano najnowsze informacje w sprawie bezrobocia. Okazuje się, że…

Stopa bezrobocia rejestrowanego w marcu 2021 r. wyniosła 6,4%. W porównaniu do lutego spadła o 0,1 punktu proc.

Zobacz także: Ale AFERA! Zaszczepił się, a mimo to…

Polska w lutym br. miała najniższe bezrobocie w Unii Europejskiej – 3,1%.

– Podobna sytuacja miała miejsce w styczniu br. Te dane pokazują, że instrumenty jakie wprowadziliśmy dla przedsiębiorców poszkodowanych przez COVID-19 są dobre i się sprawdzają. Dzięki nim uratowaliśmy ponad 7 mln miejsc pracy – powiedziała wiceminister rozwoju, pracy i technologii Iwona Michałek.

Liczba bezrobotnych w marcu to 1 079,8 tys. osób. W żadnym z województw wskaźnik bezrobocia nie był wyższy niż 11%. Najniższe bezrobocie było w województwie wielkopolskim – 3,9%, a najwyższa w warmińsko-mazurskim – 10,5%.

– Trzecia fala pandemii z jaką przyszło nam się zmierzyć spowodowała, że uruchomiliśmy kolejne instrumenty, które zostaną przekazane przedsiębiorcom z najbardziej poszkodowanych branż. Dlatego przeznaczymy ponad 30 mld zł na ochronę miejsc pracy i wsparcie dla przedsiębiorstw w II kwartale 2021 – dodała wiceminister Iwona Michałek.

Sytuacja w Polsce nie wygląda źle. Trzeba jednak pamiętać o tym, że trwa pandemia i wiele miejsc pracy nadal jest zagrożonych. Rząd ciągle pomaga przedsiębiorcom, ale wielu z nich nadal twierdzi, że ta pomoc nie jest wystarczająca.

Zobacz także: Sylwia Szostak pochwaliła się formą po Świętach. Robi WRAŻENIE!

Fot. Pixabay

Źródło: MRPiTKomentarze