Są nowi ministrowie. Premier nie pozostawia złudzeń…

Łukasz Szumowski i Jacek Czaputowicz mają już swoich następców. Czy nowi ministrowie będą lepsi od poprzedników? Czy poradzą sobie na stanowiskach? Na ich temat wypowiedział się Mateusz Morawiecki. Premier nie pozostawia złudzeń. To nie są przypadkowe osoby!

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że dzięki zaangażowaniu i decyzyjności ministra Łukasza Szumowskiego Polska dużo lepiej przeszła przez epidemię koronawirusa niż inne kraje w Europie.

– Minister Łukasz Szumowski cieszy się dużym zaufaniem – chyba największym w ostatnich 30 latach. Polacy wiedzą jak ocenić jego pracę. Służba zdrowia stoi na wysokim fundamencie, a minister Szumowski zbudował dobry fundament na przyszłość – powiedział premier.

Nowym ministrem zdrowia będzie prof. Adam Niedzielski, obecny prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

– Jestem przekonany, że Adam Niedzielski, doskonale poradzi sobie z tymi bardzo trudnymi problemami. Potrafi rozmawiać z bardzo różnymi środowiskami medycznymi i jestem pewien, że to właściwy kandydat na to miejsce – stwierdził Mateusz Morawiecki.

Premier pochwalił też byłego szefa MSZ. Powiedział, że Jacek Czaputowicz skutecznie realizował założenia polskiej polityki zagranicznej. W trudnym czasie pandemii koronawirusa sprawnie kierował polską służbą dyplomatyczną i konsularną.

Kierownictwo w Ministerstwie Spraw Zagranicznych obejmie Zbigniew Rau, obecnie przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

Premier powiedział, że zarówno minister Rau, jak i minister Niedzielski „będą znakomicie służyć Polakom i Rzeczypospolitej”.

Adam Niedzielski jest doktorem nauk ekonomicznych Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN i absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na kierunkach: ekonomia oraz metody ilościowe i systemy informacyjne. Jest ekspertem z zakresu zarządzania publicznego i autorem licznych publikacji z zakresu administracji publicznej, finansów publicznych i kontroli zarządczej. Pracował w Ministerstwie Finansów, Najwyższej Izbie Kontroli, Ministerstwie Sprawiedliwości i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Od października 2019 r. jako prezes.

Zbigniew Rau to nauczyciel akademicki i profesor nauk prawnych. W latach 1981-1995 był wykładowcą i stypendystą licznych uniwersytetów zagranicznych (m.in. brytyjskich, amerykańskich i niemieckich). Od 1995 r. jest pracownikiem Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie kieruje Katedrą Doktryn Polityczno-Prawnych. W okresie PRL związany z opozycją demokratyczną, od 1980 r. członek NSZZ „Solidarność”.

Szumowski rezygnuje! Co dzieje się w Ministerstwie Zdrowia?

Kolejny minister odchodzi! Czy to koniec rządu Morawieckiego?

Fot. Adam Guz / KPRMKomentarze