Są ofiary śmiertelne NOWEGO WYZWANIA NA FACEBOOK’U! Na czym polega zabawa dzieci i młodzieży? (VIDEO)

Wyzwania na Facebook’u – w idiotycznych zabawach sterowanych za pomocą social mediów bierze udział tysiące, a może nawet miliony dzieci i młodzieży, ale tym razem wyzwanie jest na prawdę niebezpieczne – niestety są już ofiary śmiertelne. 

 

Wyzwania na fejsie? Było już wstawianie zdjęcia z dzieciństwa, udawanie manekinów, picie piwa na hejnał, ”Ice bucket challenge” (piękna idea, niestety niezbyt udany finał) teraz przyszła pora na ”Hot Water Challenge”. Nowa zabawa, a więc nowy hasztag #HotWaterChallenge, który na samym Instagamie osiągnął już 839 oznaczeń i stanowi nowe źródło niebezpieczeństwa dla najmłodszych.

 

O co chodzi w wyzwaniu? Nowa zabawa polega na oblewaniu ciała gorącą wodą, piciu wrzątku za pomocą słomki lub wsadzaniu rąk i nóg do garnka z gorącą wodą. Wyzwanie przybiera niebezpieczną formę, zwłaszcza, gdy ktoś dla zabawy, znienacka, oblewa drugą osobę wrzątkiem. 

 

Niestety wyzwanie doprowadziło już do kilku tragedii. 10-letni Wesley Smith z Północnej Karoliny za udział w #HotWaterChallenge omal nie zapłacił życiem. W wyniku zabawy doznał wielu poparzeń, przeszedł bardzo poważną operację, a najbliższe tygodnie spędzi w szpitalu. 8-letnia Kiara z Boynton Beach (USA) zmarła w wyniku powikłań, które wystąpiły wskutek picia wrzątku przez słomkę. 
 
 

https://www.youtube.com/watch?v=NWYzenWrwZ8

źródło: dailymail / youtube
fot.: youtube / pixabay
kg

 

 

Komentarze