Są WĄTPLIWOŚCI w sprawie kwarantanny! Okazuje się, że…

Są duże wątpliwości w sprawie kwarantanny! Okazało się, że… O co chodzi?

Wiele osób w Polsce zatrudnia obywateli Ukrainy, np. do prac w gospodarstwie rolnym. Jak przebiega kwarantanna takich pracowników? Czy mogą pracować? Czy muszą być odizolowani?

– Aby odpowiedzieć na kwestie praktyczne związane z pobytem i pracą osób przybywających do Polski w celu podjęcia zatrudnienia przy pracach polowych, należy odwołać się do wytycznych opracowanych przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnym – podali urzędnicy RPO.

Zobacz także: Wnuczka Leszka Millera pokazała STARE zdjęcie. Fani ONIEMIELI!

W trakcie pobytu w gospodarstwie, kiedy pracownik ma kwarantannę, może świadczyć pracę z zastrzeżeniem, że nie może opuszczać gospodarstwa w czasie odbywania kwarantanny i ograniczyć kontakt z innymi ludźmi do minimum.

– W okresie kwarantanny, kontakt z osobami zamieszkującymi gospodarstwo możliwy jest jedynie przy zachowaniu reżimu sanitarnego tj. przy zachowaniu bezpiecznej odległości min 1,5 m, stosowaniu środków ochrony indywidualnej oraz higieny rąk. Transport pomiędzy siedliskiem gospodarstwa, a działkami do niego należącymi (jeżeli nie ma możliwości bezpośredniego przemieszczania się pomiędzy tymi nieruchomościami) może odbywać się wyłącznie własnym środkiem transportu gospodarstwa, w małych grupach – preferuje się, aby był realizowany zgodnie z organizacją zakwaterowania – dodali urzędnicy.

Zobacz także: REWOLUCJA w sądach! Zmiany będą OGROMNE!

W trakcie jazdy kierowca i podróżujący muszą mieć maseczki ochronne. Strefa kierowcy powinna też być oddzielona od strefy pasażera za pomocą przesłony.

Przepisy są jednoznaczne i dość surowe. Trzeba się jednak do nich stosować.

Fot. Pixabay

Źródło: RPOKomentarze