Są WĄTPLIWOŚCI w sprawie maseczek w przedszkolu! Kto ma rację?

Są wątpliwości w sprawie maseczek w przedszkolu! Kto ma rację? Jakie jest oficjalne stanowisko?

Mężczyzna zapytał Rzecznika Praw Obywatelskich o sprawę maseczek w przedszkolu. Pojawiły się wątpliwości w tej sprawie! O co chodzi?

– Skoro dzieci w przedszkolu nie noszą maseczek, to czy dyrekcja ma prawo zmuszać do tego pracowników? Czy prawo na to pozwala? – zapytał.

Zobacz także: TEN kanał został zlikwidowany! NIE OBEJRZYSZ już ulubionych seriali!

Fot. Pixabay

Biuro RPO odesłało do § 27 ust.3 pkt 14 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Co w nim napisano?

– Obowiązku zakrywania ust i nosa przy pomocy maski, maseczki [a do 27 lutego także przy pomocy odzieży lub jej części, przyłbicy albo kasku ochronnego] nie stosuje się do uczniów i dzieci objętych wychowaniem przedszkolnym oraz osób zatrudnionych w przedszkolu, innej formie wychowania przedszkolnego, szkole lub placówce oświatowej oraz w ramach form opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – na ich terenie, chyba że kierujący takim podmiotem lub formą wychowania lub opieki postanowi inaczej – czytamy w rozporządzeniu.

Wszystko jest więc jasne. Decyzję w sprawie noszenia maseczki przez pracowników przedszkola może podjąć wyłącznie dyrektor placówki.

Przepisy są klarowne, ale nie narzucają sposobu zachowania. Wszystko zależy od kierującego przedszkolem. Ma tu całkowitą dowolność.

Zobacz także: Wielka radość u Andrzeja i Agaty Dudów! Ale NOWINA!

Fot. Pixabay

Źródło: RPOKomentarze